Goniec.pl
Jakub Kwiatkowski

Twitter.com

Trener Szwedów ośmieszył Polaka podczas meczu. Nagranie stało się hitem

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Wielu kibiców z Polski mogło przecierać oczy ze zdumienia, gdy podczas meczu ze Szwecją, żółtą kartkę otrzymał Jakub Kwiatkowski, a więc rzecznik reprezentacji Polski. W internecie pojawiło się nagranie z momentu, gdy trener Szwedów nieco go ośmieszył, co zdenerwowało Kwiatkowskiego.

Pod koniec meczu ze Szwecją, gdy rywale prowadzili jeszcze z Polakami 2:1, nagle żółtą kartką został przez sędziego ukarany jeden z członków kadry, siedzący w tym czasie na ławce rezerwowych.

lewandowski list

9-latek napisał list do Roberta Lewandowskiego. Żona napastnika reaguje

CZYTAJ DALEJ

Okazało się, że był nim Jakub Kwiatkowski, rzecznik reprezentacji, jednak podczas transmisji kibice nie dowiedzieli się czym Kwiatkowski sobie na to zasłużył.

Na Twitterze pojawiło się jednak nagranie z tego momentu, które szybko podchwycili kibice i zaczęli je sobie dalej udostępniać. Widać na nim, jak piłka poleciała poza boisko w kierunku ławki Szwedów, jednak trener tej reprezentacji zwlekał z jej oddaniem w ręce piłkarzy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Natychmiast w tym kierunku pobiegł Kwiatkowski, żeby dać polskim piłkarzom chociaż te kilka sekund więcej na wywalczenie dobrego wyniku. Gdy jednak sięgał po piłkę, trener Szwedów specjalnie odkopnął ją, pozostawiając Kwiatkowskiego z niczym.

Polak zdenerwował się i wdał się w dyskusję z trenerem rywali, a sędzia zareagował pokazując mu żółtą kartkę. Taki przebieg zdarzeń potwierdził sam Kwiatkowski, gdy został zapytany przez internautę za co dostał upomnienie. Mówił o tym również na czwartkowej konferencji prasowej.

- Przegrywaliśmy i chcieliśmy jak najszybciej grać piłką, a ja chciałem ją jak najszybciej dostarczyć naszym zawodnikom. Piłka była w strefie technicznej Szwecji, pospieszyłem się i Janne Andersson kopnął piłkę między moimi nogami. Potem żartowaliśmy z tej sytuacji, pogratulowałem mu wygranej i życzyłem wszystkiego najlepszego w dalszej części turnieju. Ukarany zostałem za przekroczenie dozwolonej strefy – powiedział Jakub Kwiatkowski.

Dziennikarze zapytali też selekcjonera Szwedów, Janne Anderssona, o całą sytuację.

- Jeden z członków ich sztabu był na naszym polu i chciał przejąć piłkę, aby oddać ją do swoich zawodników. A ja założyłem mu siatkę. Zirytował się, ale ja byłem z tego zadowolony. Rozmawialiśmy po meczu, nie chciałem z niego zakpić, po prostu przypadkiem udało mi się to zrobić. Tak można to podsumować - powiedział rozbawiony Szwed.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >