Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek w Oławie. Ofiary to młodzi strażacy OSP
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 18.04.2024 15:05

Tragiczny wypadek w Oławie. Ofiary to młodzi strażacy OSP

straż pożarna
fot. KM PSP Poznań (zdj. ilustracyjne), Pixabay/Arcaion

W tragicznym wypadku, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek w Oławie, zginęło dwoje młodych strażaków OSP. - Dzisiaj we wszystkich remizach położonych na terenie gminy Oława zawyją syreny - poinformowano. Ofiary to 20-letnia kobieta oraz 23-letni mężczyzna. Ich auto zderzyło się z cysterną.

Tragiczny wypadek w Oławie. Nie żyją młodzi strażacy OSP

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z 17 na 18 kwietnia około godziny 2:35. Jak przekazała Policja w Oławie, na drodze krajowej nr 94 samochód osobowy marki Subaru prowadzony przez 20-letnią kobietę zderzył się czołowo z cysterną. W wyniku wypadku śmierć na miejscu ponieśli 20-latka, a także 23-letni pasażer. Trzecia z podróżujących osób - 25-letni mężczyzna - w ciężkim stanie trafił do szpitala. Kierowca cysterny nie odniósł obrażeń. 

Tragedia w Andrychowie. Nagła śmierć 11-letniej Nikoli

Policja wyjaśnia szczegóły wypadku w Oławie

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w sprawie tego wypadku. Na chwilę obecną wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że 20-letnia kierująca subaru nagle zjechała ze swojego pasa ruchu na przeciwny, po którym poruszała się cysterna. Pojazdy zderzyły się czołowo. Kierujący cysterną 56-letni mężczyzna był trzeźwy. 

Ofiary wypadku to młodzi strażacy. Gmina odda im hołd

Ofiary wypadku to druhowie ochotniczych straży pożarnych. 20-letnia kobieta służyła w OSP Siecieborowice, a 23-letni mężczyzna w OSP Bystrzyca.

Jak przekazał w mediach społecznościowych Urząd Gminy Oława, "aby oddać hołd tragicznie zmarłym druhom, dzisiaj we wszystkich remizach położonych na terenie gminy Oława zawyją syreny".

ZOBACZ: Wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Nie żyje jeden z górników

W tych smutnych chwilach wójt gminy Oława Artur Piotrowski wraz z pracownikami Urzędu Gminy Oława pragnie złożyć rodzinie i przyjaciołom serdeczne wyrazy współczucia i słowa otuchy. Łączymy się z Państwem w bólu i żałobie, jednocześnie życząc siły i wytrwałości - poinformowano.