Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje 2-letni chłopiec. Policja zatrzymała sprawcę
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 06.03.2024 22:50

Nie żyje 2-letni chłopiec. Policja zatrzymała sprawcę

policja
fot. Małopolska Policja (zdj. ilustracyjne)

Policja poinformowała o zatrzymaniu sprawcy tragicznego wypadku, do którego doszło 26 lutego w okolicach Makowa Mazowieckiego. Zginął w nim 2-letni chłopiec. Kierowca został zidentyfikowany na podstawie nagrań.

Tragiczny wypadek w Obiecanowie

Do tragicznego wypadku doszło 26 lutego w Obiecanowie na Mazowszu. Zrozpaczeni rodzice poinformowali policję, że ich 2-letni synek zaginął. Dziecko miało pod nieuwagę rodziców opuścić posesję. Ojciec 2-latka tuż po tym, jak powiadomił o wszystkim służby, rozpoczął poszukiwania na własną rękę. Wkrótce potem to właśnie on odnalazł swojego syna.

Dziecko zostało odnalezione przez ojca na poboczu drogi krajowej nr 57. Najprawdopodobniej zostało potrącone przez samochód. Policja, która pojawiła się po zgłoszeniu na miejscu zdarzenia, prowadziła reanimację chłopca. Po chwili dołączyli także ratownicy medyczni. 2-latek został przewieziony do szpitala w Makowie Mazowieckim, gdzie zmarł. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci dziecka był uraz czaszkowo-mózgowy.

Niespodziewane zakończenie "Faktów". Anita Werner z oświadczeniem

Dwulatek umierał przy drodze. Policja zatrzymała sprawcę

Policja od początku podejrzewała, że 2-latek został potrącony przez samochód. Służby w toku wykonywanych czynności zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Mundurowi z Makowa Mazowieckiego apelowali także do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

ZOBACZ: Podkarpacie. Tragiczny finał poszukiwań 42-latka

Kierowca chwilę po tym, jak potrącił dziecko, nie zatrzymał się i nie udzielił mu pierwszej pomocy. Przez kilka dni był poszukiwany przez policję. W środę poinformowano o jego zatrzymaniu. To 64-letni mieszkaniec powiatu makowskiego.

Sprawca zatrzymany dzięki nagraniom z monitoringu

Jak przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Łukasiewicz, 64-latek został zatrzymany na podstawie zabezpieczonych nagrań z monitoringów.

ZOBACZ: Dolny Śląsk. Auto przygniotło babcię i jej dwoje wnucząt

Policja ustaliła, że kierowca poruszał się samochodem marki Skoda Fabia. Dalszymi czynnościami w tej sprawie zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu.