Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia w szpitalu na Pomorzu. Nie żyje noworodek
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.04.2024 16:48

Tragedia w szpitalu na Pomorzu. Nie żyje noworodek

ambulans
Fot. Iberion, Unsplash.com/Aditya Romansa

Dziecko zmarło w czasie porodu w szpitalu w Kościerzynie (woj. pomorskie). Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie, we wtorek odbyła się sekcja zwłok chłopca. Śledczy wyjaśniają, czy nie doszło do narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia matki i dziecka.

Kościerzyna. Dziecko zmarło w trakcie porodu

Do tragedii doszło w piątek, 12 kwietnia, w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Dziecko zmarło podczas porodu, w ciężkim stanie znajdowała się także jego matka. Kobieta trafiła na oddział intensywnej terapii, gdzie doszło do poprawy jej stanu zdrowia.

Obecnie stan matki dziecka jest dobry. Jej życiu nic nie zagraża – przekazała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, cytowana przez Radio Gdańsk.

Policjanci zostali wezwani do wypadku. Nie mogli uwierzyć, kto jest ofiarą

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci dziecka

O śmierci dziecka poinformowano policję, okoliczności tragedii wyjaśnia także prokuratura.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia matki i dziecka w trakcie porodu, jaki miał miejsce 12 kwietnia w szpitalu poprzez niewłaściwą opiekę medyczną oraz w sprawie zgonu dziecka – informowała prokurator w rozmowie z ”Faktem”.

Śledczy zabezpieczyli dokumentację ws. porodu, a jak zaznaczyła prok. Wawryniuk, sprawa dotyczy błędu medycznego. We wtorek odbyła się sekcja zwłok dziecka, która pozwoli na sporządzenie wstępnej opinii.

ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczny finał wycinki. 37-latek zginął przygnieciony przez drzewo

Dziecko zmarło w szpitalu w Kościerzynie

Głos w sprawie tragedii zabrało także kierownictwo Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Jak podkreśliła Marta Lorek, trwa postępowanie wyjaśniające dot. przebiegu porodu.

Wstrzymujemy się od udzielania komentarzy z uwagi na to, by nie rodzić żadnych spekulacji – powiedziała w rozmowie z „Faktem”.

Źródło: Fakt.pl