Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia na DK 79. Nie żyją dwie osoby, w akcji śmigłowce LPR
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.04.2024 20:09

Tragedia na DK 79. Nie żyją dwie osoby, w akcji śmigłowce LPR

wypadek
Fot. PSP w Staszowie

Na drodze krajowej nr 79 w Beszowej (woj. świętokrzyskie) doszło do wypadku z udziałem busa i samochodu osobowego. Skutki zderzenia są tragiczne, nie żyją dwie osoby, osiem zostało rannych. Policja poinformowała, że na miejscu trwa akcja reanimacyjna, wezwano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Świętokrzyskie. Śmiertelny wypadek na DK 79

Do wypadku doszło w środę, 17 kwietnia, na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Beszowa (pow. staszowski). Około godz. 16.30 służby ratunkowe otrzymały informację o czołowym zderzeniu busa z samochodem osobowym.

Kierujący busa przewożącego rodzinną wycieczkę z nieustalonych na tę chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem osobowym – przekazała w rozmowie z RMF FM asp. Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej w Staszowie.

Policjanci zostali wezwani do wypadku. Nie mogli uwierzyć, kto jest ofiarą

Dwie osoby zginęły w wypadku w Beszowej

Policjantka przekazała, że wiele osób zostało poszkodowanych, a na miejscu prowadzona jest akcja reanimacyjna. W wypadku zginęły dwie osoby, osiem zostało rannych. Na miejsce wezwano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

W wyniku zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby - pasażer busa i pasażerka pojazdu osobowego. Dwie osoby w stanie ciężkim, zagrażającym życiu zostały zabrane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala – informowała Szczepaniak.

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia w szpitalu na Pomorzu. Nie żyje noworodek 

Trwa akcja ratunkowa, droga jest zablokowana

Jak przekazał bryg. Jarosław Juszczyk z PSP w Staszowie, w akcji bierze udział także pięć karetek pogotowia i pięć zastępów straży pożarnej. Droga krajowa nr 79 jest zablokowana, a według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad utrudnienia mogą potrwać do godz. 20.

Źródło: RMF24.pl, SE.pl