Goniec.pl > Polska > Tragedia na A1. Osobówka zmiażdżona przez dwie ciężarówki, nie żyje jedna osoba
Piotr Dutka
Piotr Dutka 21.06.2022 09:13

Tragedia na A1. Osobówka zmiażdżona przez dwie ciężarówki, nie żyje jedna osoba

Facebook / Śląska Policja
Facebook / Śląska Policja

Przerażający incydent na jednym z odcinków autostrady A1 w województwie śląskim. Na wysokości Piekar Śląskich doszło do zderzenia dwóch ciężarówek oraz samochodu osobowego. Niestety, ale mniejszy pojazd został kompletnie zniszczony, a kierująca nim kobieta nie miała najmniejszych szans na przeżycie. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tej tragedii.

Do tego strasznego zdarzenia doszło w poniedziałek 20 czerwca w godzinach popołudniowych na jednym z odcinków autostrady A1. Na wysokości Piekar Śląskich zderzyły się dwa samochody ciężarowe oraz osobówka.

Niestety, ale siła zderzenia była tak duża, że z forda praktycznie nic nie zostało. Kierująca nim kobieta zginęła w straszliwych okolicznościach.

Informacje o jej śmierci przekazał dyżurny Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej w Katowicach. W rozmowie z Polską Agencją Prasową podkreślił, że osobówka znalazła się pomiędzy dwiema ciężarówkami.

Tragedia na A1. Samochód został całkowicie zmiażdżony, nie żyje kobieta

Impet zderzenia był tak duży, że pojazd został kompletnie zmiażdżony, tworząc dla kierującej śmiertelną pułapkę. Wiadomo, że na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do szpitala został przetransportowany kierowca jednej z ciężarówek.

Policja Śląska

W wyniku zdarzenia autostrada A1 w kierunku Bytomia, Gliwic i dalej Gorzyczek na południu regionu była zablokowana przez kilka godzin. Funkcjonariusze policji zorganizowali objazdy. Instruowali kierowców, by ci zjechali zjazdem na Piekary Śląskie, zawrócili na rondzie z powrotem na autostradę i tam kontynuowali dalszą drogę.

Szczegółowe okoliczności nie są jasne, aczkolwiek służby pracują nad ustaleniem wszystkich przyczyn tego zdarzenia. Na miejscu pracowali funkcjonariusze lokalnej policji, którzy wykonywali swoją pracę pod nadzorem prokuratora.

Nie wiadomo, czy to osobówka najpierw uderzyła w tył jadącego przed nim tira, po czym chwilę później w te pojazdy wbiła się kolejna ciężarówka, czy też jeden z tirów zepchnął osobowego forda pod jadący przed tym samochodem pojazd.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PAP / Goniec.pl