Wiadomość od rządu dotarła dziś do wielu milionów Polaków, którzy otrzymali jej w formie SMS-a. Zawiera bardzo ważne informacje na temat nowych zasad bezpieczeństwa, które będą obowiązywać od jutra do przynajmniej 9 kwietnia w zależności od rozwoju epidemii koronawirusa, która ostatnio nabrała niebezpiecznego rozpędu.
IMGW wydał dziś ważne ostrzeżenia, które powinny trafić do wszystkich Polaków, zamieszkujących zagrożone tereny. Tym razem jest ich naprawdę wiele, ponieważ alerty obejmują aż 14 województw. Nadchodzą trudne warunki pogodowe, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia.
W wielu krajach świata programy szczepień przeciwko koronawirusowi przyspieszają i coraz większa część populacji staje się odporna na wirusa. Pojawiać zaczęły się zatem pytania, kiedy życie zacznie wracać do normalności. Padają również pytania m.in. o to, jak długo będziemy musieli nosić maseczki ochronne.
Polski rząd po wprowadzeniu w ostatnim tygodniu nowego zestawu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa rozpoczął monitorowanie tego, jak restrykcje wpływają na liczbę nowych przypadków zakażeń. Na razie nie ma decyzji odnośnie kolejnych ograniczeń, ale jeśli obecnie nie przyniosą efektu, podjęte zostaną nowe decyzje.
Trzecia fala pandemii koronawirusa nie zwalnia, a rząd, pomimo wprowadzenia w ostatnią sobotę nowych obostrzeń, zastanawia się, jak walczyć epidemią. Z powodu ciągle rosnącej liczby nowych dziennych zakażeń planowane jest kolejne zaostrzenie lockdownu. Tym razem pod lupę idą przedszkola i żłobki.
Waldemar Kraska pojawił się w piątek, 26 marca w Polskim Radiu 24, a podczas rozmowy pytany był m.in. o najnowsze dane dot. zakażonych, a także oto, kiedy nadejść powinien szczyt trzeciej fali pandemii. W tym tygodniu ministerstwa zdrowia podaje rekordowe wyniki nowych dziennych przypadków.W czwartek było ich 34 151, a w piątek padł kolejny rekord pandemii - 35 143 przypadków. Najgorzej sytuacja wygląda w woj. mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim.Mamy 35 143 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (5264), śląskiego (5095), wielkopolskiego (4141), dolnośląskiego (2876), małopolskiego (2826), pomorskiego (2625), kujawsko-pomorskiego (1940), łódzkiego (1872), podkarpackiego (1716),— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) March 26, 2021
Pandemia koronawirusa cały czas szaleje w Polsce. Ten tydzień przyniósł rekordowe liczby nowych zakażeń COVID-19. Sytuacja jest zła, a polski rząd zastanawia się nad kolejnymi krokami. W sobotę, 27 marca w życie weszła nowa porcja obostrzeń, a trwają rozmowy nad dodatkowymi restrykcjami.
Popularny lek stosowany na grypę i przeziębienie Febrisan znika właśnie z aptek na terenie całego kraju. Chodzi o konkretne partie produktu, w których wykryto wadę jakościową. Główny Inspektorat Farmaceutyczny nadał sprawie rygor natychmiastowej wykonalności.
Warszawska klinika weterynaryjna Multiwet Centrum Zdrowia Małych Zwierząt opublikowała na swoim Facebooku bardzo niepokojące zdjęcia. Przedstawiają one pieska, który został dość mocno pogryziony przez ogromną liczbę kleszczy. Niestety, lekarze nie mają dobrych wieści. Wraz ze zmianami klimatu, kleszcze będą pozostawały aktywne przez dłuższą część roku.
RMF FM dotarło do informacji mówiących, jakie zmiany pojawią się w ogólnopolskim programie szczepień przeciwko COVID-19. Mają one zostać ogłoszone we wtorek, 30 marca po godz. 15:00 na specjalnej konferencji prasowej, w której udział wezmą premier Mateusz Morawiecki oraz minister Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień.
Sytuacja epidemiologiczna w Polsce pogarsza się coraz bardziej. Oczy wszystkich są zwrócone w stronę województwa śląskiego, a na Mazowszu, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku również nie wygląda to dobrze. W ciągu doby na Śląsku przybyło aż 6092 nowych przypadków zakażeń. Konieczne było podjęcie decyzji, która ma ograniczyć transfer koronawirusa.
Rejestracja na szczepienia osób w wieku 40-59 lat ma rozpocząć się na początku kwietnia. To efekt nowych elementów rządu, które weszły w skład narodowego programu szczepień na drugi kwartał 2021 roku. Po zaszczepieniu większości osób powyżej 60. roku życia przyszedł czas na kolejną grupę.
W piątek, 2 kwietnia gościem programu „Graffiti” był gen. prof. Grzegorz Gielerak, szef Wojskowego Instytutu Medycznego. W rozmowie odniósł się do obecnych statystyk związanych z przypadkami koronawirusa w Polsce, a także o zamieszaniu związanym z systemem rejestracji na szczepienia osób w wieku 40-60 lat.
Policjanci z całej Polski rozpoczęli akcję patrolowania ulic i karania wszystkich, którzy nie stosują się do przepisów zakrywania ust i nosa. Wszystko ze względu na ciągle wysokie liczby nowych przypadków zakażeń koronawirusem w naszym kraju.
Historia tego chłopaka to coś niesamowitego. 18-letni Roberts Lewis uczestniczył w bardzo poważnym wypadku. 13 marca nastolatek został potrącony przez samochód. Jego obrażenia były na tyle poważne, że w stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala.Odniósł rozległe obrażenia głowy, medycy nie mieli dobrych rokowań. Ich zdaniem chłopak nie miał najmniejszych szans na przeżycie. W końcu wskazano, że u chłopaka doszło do śmierci pnia mózgu. Rodzina pożegnała się z nastolatkiem, a lekarze szykowali się do operacji pobrania organów. Wtedy stało się coś niezwykłego, chłopak zaczął samodzielnie oddychać.
Minister zdrowia, Adam Niedzielski cały czas dzieli się aktualnymi statystykami dotyczącymi trwającej pandemii koronawirusa. W jego mediach społecznościowych pojawiają się dane i statystyki dotyczące obecnej sytuacji w całym kraju oraz podejmowanych działań.
W Niedzielę Wielkanocną w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zaszczepiono 597 osób. W ten dzień w całym kraju podano 3103 dawek, co oznacza, że miasto odpowiedzialne było za 20 procent wszystkich szczepień w Polsce. A to dopiero początek.
Na przestrzeni ostatnich miesięcy można zauważyć, że wielu właścicieli firm decyduje się całkowicie ignorować lub obchodzić wydawane przez rząd zalecenia w związku z COVID-19. Część przedsiębiorców wznawia działalność prowadzonych obiektów pomimo obowiązujących obostrzeń, tym samym wystawiając się na ryzyko ukarania podczas kontroli policji i sanepidu.Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce osiąga rekordowe wyniki, co naturalnie wiąże się z koniecznością poprawy bezpieczeństwa. Odpowiedzią rządu jest przeprowadzanie zmasowanych kontroli w celu wykrycia nielegalnie otwartych biznesów.
Wybuch epidemii może doprowadzić do ujawnienia lub pogłębienia istniejących wcześniej podziałów i rozdźwięków w społeczeństwie, o czym głośno mówi przepracowany personel szpitali. W wielu placówkach na terenie kraju brakuje wolnych łóżek, aparatury ratującej życie oraz przede wszystkim - wykwalifikowanych pracowników. Braki kadrowe w ochronie zdrowia odbijają się na pielęgniarkach, które zmuszane są do nieustannej pracy ponad własne siły.
Minister zdrowia pojawił się jako gość porannej rozmowy RMF FM. Rozmowa poświęcona była kolejnym krokom, które będą podejmowane przez rząd w walce z epidemią koronawirusa. Skupiono się przede wszystkim na obostrzeniach, które obowiązują do 18 kwietnia i możliwości ich znoszenia.
Szpital w Zielonej Górze wskazuje, że koronawirus już od dawna nie jest chorobą wyłącznie osób starszych. Medycy apelują, byśmy przestrzegali obostrzeń sanitarnych i uważali na siebie oraz innych. Lecznica wskazuje, kto jest największym zagrożeniem dla zdrowia publicznego. Bardzo ważne słowa.
Epidemia w Polsce trwa już ponad rok. Wszyscy zastanawiamy się, kiedy możemy spodziewać się jej końca. Na razie musimy uporać się z trzecią falą zakażeń koronawirusem, która cały czas utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie nowych dziennym przypadków.
Przeżycie 110-lat jest z pewnością nie lada wyczynem, który zarezerwowany jest dla nielicznych. Do ich grona zalicza się siostra Candida Bellotti, czyli najstarsza zakonnica na świecie, która z okazji swoich niedawnych urodzin otrzymała list od samego papieża. Wiele osób pyta kobietę, jaki jest sekret długowieczności. Wreszcie postanowiła wyjawić swój sekret, który jest zaskakująco prosty, przynajmniej w teorii.
Kardynał Kazimierz Nycz przebywał w szpitalu po tym, jak zasłabł na mszy odprawianej z okazji Wielkiego Czwartku. Wielu wiernych martwiło się stanem jego zdrowia. Wygląda na to, że teraz mogą już nieco odetchnąć, bowiem duchowny opuścił szpital.
Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni otwartej ma wielu zwolenników i przeciwników. Kierują się oni różnymi przesłankami i chętnie wyrażają swoje opinie. Kilka dni temu w rozmowie z RMF FM prof. Miłosz Parczewski przedstawił swój pogląd na tę sprawę.
Dr Michał Sutkowski rozmawiał z Polską Agencją Prasową na niezwykle ważny dla nas wszystkich temat. Chodzi oczywiście o epidemię koronawirusa. Statystyki Ministerstwa Zdrowia z ostatnich dni wskazują pewną tendencję spadkową, dlatego wiele osób zastanawia się, czy to już koniec trzeciej fali zarażeń. Ekspert potwierdza, że faktycznie może tak być, ale studzi optymizm. Według niego bowiem w najbliższym czasie będziemy musieli zmierzyć się z poważnym problemem.
11-letnia Denise Saldate zmagała się z bardzo silną alergią. Jej rodzice musieli być stale czujni, gdyż wiele produktów mogło wywołać u niej niebezpieczną reakcję. Niestety pewnego razu, gdy dziewczynka była u dentysty, specjalista polecił jej stosowanie pewnej pasy do zębów. Zawierała ona składnik, na który Denise była uczulona. Rodzice zapomnieli dokładnie sprawdzić skład produktu, co okazało się tragiczne w konsekwencjach.
Zgodnie z zapowiedziami rządu, w II kwartale 2021 roku mają ruszyć szczepienia przeciwko COVID-19 w zakładach pracy. Największe sieci handlowe funkcjonujące w Polsce - Lidl, Biedronka, Żabka i Auchan, a także inne sklepy, zgłosiły się jako chętni do szczepienia pracowników i zadeklarowały gotowość do współpracy, w tym do otwierania mobilnych punktów szczepień przy marketach.