Goniec.pl
Tadeusz Rydzyk sprzedaje prezenty komunijne

East News Jakub Kaminski

Tadeusz Rydzyk sprzedaje drogie prezenty komunijne

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Pierwsza Komunia Święta jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla dzieci wychowanych w katolickich rodzinach. Rodzice i maluchy przygotowują się do sakramentu miesiącami. Dla najmłodszych niezwykle istotną funkcję pełnią prezenty. Tadeusz Rydzyk postanowił rozpocząć sprzedaż podarków komunijnych. Ceny niektórych zwalają z nóg.

Goście, którzy otrzymali zaproszenia na przyjęcia komunijne, często zastanawiają się, czy wręczyć dziecku kopertę z pieniędzmi, czy podarunek rzeczowy. Fundacja Tadeusza Rydzyka postanowiła przyjść z pomocą osobom, które chcą zakupić dedykowane dewocjonalia.

Tadeusz Rydzyk sprzedaje prezenty komunijne

Na stronie internetowej należącej do toruńskiego redemptorysty księgarni pojawiła się specjalna zakładka z podarunkami komunijnymi. Za niektóre z nich trzeba naprawdę słono zapłacić. Najdroższą propozycją jest figurka św. Józefa, której cena sięga 140 zł.

Tadeusz Rydzyk wyszedł naprzeciw dzieciom, które od tradycyjnych książek wolą pozycje multimedialne. Za 135 zł można nabyć komplet sześciu płyt DVD z opowieściami biblijnymi z Nowego Testamentu. Animowane historie o życiu i działalności Jezusa Chrystusa mają zainteresować maluchy kwestiami wiary.

Za Pismo Święte w okolicznościowej okładce należy zapłacić 117 zł. Jak zaznaczono w opisie, autorzy unikali specjalistycznego języka teologicznego, by najmłodsi mogli bez problemu zrozumieć treść księgi. Wewnątrz nie brakuje również słowniczka oraz map.

Etui na różaniec, który zwyczajowo wręczają dziecku komunijnemu rodzice chrzestni, z wizerunkami Maryi, Józefa i Jezusa, kosztuje z kolei 49 zł. Pudełeczko zostało wykonane ręcznie przez jedną z chrześcijańskich rodzin mieszkających w Betlejem. Obsługa księgarni zaznacza, że rękodzieło to jedyne źródło utrzymania twórców.

Aby prezent był kompletny, należy dokupić do niego sam różaniec. Model z kwarcu z medalikiem Jana Pawła II i Matki Bożej, zakończony krzyżem benedyktyńskim, pomniejszy budżet kupującego o 39 zł. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych - białej i różowej.

W księgarni znajdziemy również chrześcijańskie gry planszowe i patriotyczne, które niewątpliwie mają pewną wartość edukacyjną. Pojedyncze pudełko to koszt około 40-50 zł. Mali chłopcy z pewnością nie przejdą obojętnie obok pozycji na temat sportu.

Małe fanki biżuterii - zdaniem Tadeusza Rydzyka - powinny ucieszyć się z pozłacanego krzyżyka z cyrkoniami za 64 zł, srebrnego naszyjnika z krzyżem za 39 zł, pozłacanego medalika z Maryją za jedyne 14,90 zł lub bransoletek z agatem i koralem za 9,90 zł.

Najtańszymi pozycjami w sklepie fundacji są magnesy na lodówkę, na których zanotowano treść popularnych modlitw. Te drobiazgi wyceniono na zaledwie 4,90 zł. Występują w kilku wersjach kolorystycznych i są ozdobione wizerunkami różnych świętych.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >