Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tadeusz Rydzyk poleca prezenty dla dzieci. Niejeden rodzic będzie zaskoczony
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 21.11.2023 12:31

Tadeusz Rydzyk poleca prezenty dla dzieci. Niejeden rodzic będzie zaskoczony

Tadeusz Rydzyk
Jakub Kaminski/East News

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi okres obdarowywania bliskich prezentami. Szczególny problem mają zwłaszcza rodzice, którzy głowią się, co zadowoli ich pociechy, a przy okazji będzie miało wartość inną niż tylko materialna. Na szczęście, w tym roku dorośli nie muszą łamać sobie głowy, bo z pomocą przychodzi o. Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta zdaje się mieć doskonały pomysł na to, jak zbudować w dzieciach “szlachetnego ducha”.

O Tadeusz Rydzyk namawia na kupno prezentów dla dzieci

O. Tadeusz Rydzyk płynie z nurtem i doskonale czuje już ducha Bożego Narodzenia. Podczas gdy inni duchowni ostrzegają przed rozpatrywaniem nadchodzących świąt tylko w kategoriach konsumpcyjnych, toruński redemptorysta żywo zachęca do kupowania prezentów.

Aby skusić jak największą ilość osób, kapłan reklamuje oferowane przez zaprzyjaźnioną księgarnię produkty pod płaszczykiem troski o właściwe wychowanie dzieci. Nie tylko z miłością, ale i “chrześcijańskim, katolickim i polskim rozumem”.

Jak tłumaczy, Kościół i szkoła nie zrobią wszystkiego, dlatego też o odpowiedni rozwój patriotyczny i katolicki powinni zadbać sami rodzice. Jak to więc zrobić? O. Rydzyk ma już swój oryginalny pomysł.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Zakonnik proponuje "uszlachetniające ducha" książki

Duchowny uważa, że jednym ze sposobów wychowania mądrego, dobrego i wierzącego człowieka, jest obdarowywanie go prezentami “budującymi szlachetnego ducha”. W związku z tym proponuje, by rodzice w tym roku kupili dzieciom na Mikołajki lub pod choinkę książki.

ZOBACZ: Zbierają się czarne chmury nad ojcem Rydzykiem. Jest konkretna deklaracja: “Nie będzie dostawał grubych milionów”

Nie chodzi jednak o byle jakie pozycje, ale te, które ma w swoich zbiorach zaprzyjaźniona wysyłkowa księgarnia “Nasza Przyszłość” ze Szczecinka. Redemptorysta, wśród dzieł zasługujących na szczególną uwagę, wymienia m.in. serię książek Joanny i Jarosława Szarków "Kocham Polskę", czy "Katechizm życia duchowego" autorstwa ks. kard. Roberta Saraha.

Wśród propozycji książka do HiT-u

Jeśli kogoś nie przekonują wspomniane propozycje, zawsze o. Tadeusz Rydzyk proponuje także inną pozycję, a mianowicie “Historię i Teraźniejszość” Wojciecha Roszkowskiego, która miała być pomocą dla nauczycieli HiT-u w szkołach średnich.

- Dzieci i młodzież to przyszłość, a czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci - podkreśla zakonnik.

ZOBACZ: Ojciec Rydzyk zaprasza na kolejne urodziny Radia Maryja. “To prezent dla was”

Przypomnijmy przy okazji, że sam duchowny reklamował ostatnio wywiad-rzekę, który przeprowadzili z nim dziennikarze “Naszego Dziennika”. Cena wynosi jedyne 42 zł plus koszty wysyłki.

Źródło: Radio Maryja