Goniec.pl

fot. screen/ TVP Sport / Argentyna-Francja 18.12.22

Szymon Marciniak zrobił drobny gest, wszystko się nagrało. Polski sędzia hitem sieci

19 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Szymon Marciniak nie schodzi z ust całego piłkarskiego świata. Polski sędzia zachwycił pewnością siebie i umiejętnościami. Żartowano, iż podczas finału Mistrzostw Świata zbędny był VAR. Uwagę zwrócił jeden z gestów wykonany przez Szymona Marciniaka w kierunku zawodników.

Szymon Marciniak wymieniany jest zaraz obok Leo Messiego, jako osoba, która może pochwalić się fenomenalnym występem podczas finału Mistrzostw Świata w piłkę nożną. Polski sędzia zaskarbił sobie sympatię w praktycznie każdym kraju.

Sposób sędziowania Szymona Marciniaka przypadł do gustu zarówno specjalistom, jak i sportowcom oraz zwykłym fanom sportowego widowiska. Wszystko za sprawą zachowania polskiego sędziego.

Szymon Marciniak nie schodzi z ust sportowego świata

Polski sędzia zapisze się na kartach historii piłki nożnej, jako wybitny sędzia. - Szymon Marciniak pokazał, że można sędziować idealnie - stwierdził Pavel Fernandez, hiszpański analityk sędziowski.

- Messi, Mbappé i Szymon Marciniak najlepsi na boisku - stwierdził Grzegorz Krychowiak. Legendarny Pierluigi Collina zdecydował się na słowa, które pokazują poziom zachwytu nad polskim sędzią.

- Szymon Marciniak był dzisiaj silniejszy od technologii, podejmował nieprawdopodobnie trafne decyzje. Dzisiaj Marciniak jest drugim najważniejszym Polakiem po papieżu - stwierdził słynny sędzia w czasie rozmowy ze Zbigniewem Bońkiem prowadzonej na kanale "Prawda Futbolu".

W sieci znaleźć można wiele kadrów z meczu Argentyna-Francja , gdzie główną gwiazdą jest nie kto inny, a właśnie Szymon Marciniak. Jeden z gestów zyskał szczególną uwagę.

Szymon Marciniak zrobił jeden gest, wystarczył

Komentatorzy wskazują, że Szymon Marciniak sędziował finał Mistrzostw Świata bezbłędnie. Technologia, w tym niezastąpiony dotychczas VAR, nie były potrzebne.

Polak podejmował decyzje szybko i były one słuszne. Potrafił także zapanować nad zawodnikami, którzy nie dyskutowali z oceną sędziego.

W internecie hitem jest gest wykonany przez Szymona Marciniaka w pierwszej połowie meczu. Polski sędzia główny po podjęciu decyzji mierzył się z dyskusją ze strony jednego z zawodników.

Szymon Marciniak szeroko się uśmiechał, ale w momencie, gdy zdał sobie sprawę, że piłkarz nadal będzie dyskutował, ruszył ręką i udał, że zamyka usta na zamek. Po wykonaniu wymownego gestu ciszy machnął jeszcze ręką na wysokości klatki piersiowej.

- To był najlepszy występ arbitra w historii mistrzostw świata. Jestem taki dumny - powiedział Howard Webb. Angielski sędzia prywatnie jest przyjacielem Szymona Marciniaka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: radiozet.pl, twitter.pl, goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nekrolog Alaksandra Łukaszenki obiega sieć. Klub się tłumaczy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejna koronacja króla Karola III. Trwają przygotowania
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ukraina gotowa na kontrofensywę. "Może rozpocząć się jutro"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dwuletnie dziecko zostało skazane na dożywocie. Znaleziono przy nim Biblię
Czytaj więcej >

Wiadomości

USA: 7-latek aresztowany po celowym podpaleniu domu. Zdjęcie płonącego budynku obiegło media
Czytaj więcej >

Wiadomości

Australia. 26-latka zmarła przy obiedzie. Jej serce przestało bić
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]