Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Strzały pod polską szkołą. Ranny 19-latek, zatrzymano trzy osoby
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.05.2024 20:19

Strzały pod polską szkołą. Ranny 19-latek, zatrzymano trzy osoby

policja
Fot. Podkarpacka Policja

Niebezpieczne zdarzenie w Libiążu w Małopolsce. W pobliżu tamtejszego Zespołu Szkół doszło do postrzelenia 19-letniego ucznia. Na szczęście, nastolatkowi nic poważnego się nie stało. Policja zatrzymała w sprawie trzy osoby.

Strzały przed szkołą w Libiążu

Do postrzelenia przed szkołą w Libiążu (pow. chrzanowski) doszło w poniedziałek (27 maja) ok. godziny 7:30. Policja otrzymała wówczas zgłoszenie o strzałach pod budynkiem placówki. Ich ofiarą miał paść młody mężczyzna.

O sprawie poinformował lokalny portal Kch24.info, który rozmawiał z rzeczniczką chrzanowskiej policji st. asp. Iwoną Szelichiewicz. Funkcjonariuszka podała, że strzały oddano z samochodu. Lekko ranny został 19-letni uczeń. 

Wjechał w tłum na przejściu dla pieszych. Teraz napłynęły tragiczne wieści

Ranny został 19-latek. Policja zatrzymała trzy osoby

Policja zatrzymała w sprawie trzy osoby, ale nie wiadomo, w jakim są wieku i czy znały poszkodowanego 19-latka. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności zdarzenia i motywów sprawców. Więcej informacji służby mają podać we wtorek, kiedy to przeprowadzone zostaną czynności z zatrzymanymi.

ZOBACZ: Alarm w polskiej szkole. Pilnie ewakuowano ponad 450 uczniów i pracowników

Nieoficjalne doniesienia wskazują, że kula, która trafiła rannego ucznia w nogę, była gumowa. Doszło już do pierwszych przesłuchań świadków i uczestników zajścia.

Postrzelenie 15-latka z broni pneumatycznej w Łomży

Na początku maja do równie niebezpiecznej sytuacji doszło w szkole w Łomży (woj. podlaskie). 15-letni uczeń został postrzelony z broni pneumatycznej przez swojego kolegę.

Jak informowali mundurowi, do strzałów doszło podczas zajęć w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5. Ranny nastolatek z obrażeniami głowy i łydki został przewieziony do szpitala w Białymstoku.

Źródło: Kch24.info, WP