Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Alarm w polskiej szkole. Pilnie ewakuowano ponad 450 uczniów i pracowników
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.05.2024 15:38

Alarm w polskiej szkole. Pilnie ewakuowano ponad 450 uczniów i pracowników

straż pożarna
Fot. Pixabay/Andrzej Rembowski

Dwa wycieki gazu w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie). Po tym, jak doszło do rozszczelnienia rury, konieczna była ewakuacja uczniów i pracowników jednej ze szkół. Łącznie z budynku wyprowadzono ok. 450 osób. Podobny los spotkał także mieszkańców znajdującego się w pobliżu budynku. 

Dwa wycieki gazu w Jeleniej Górze

Do wycieków gazu doszło w poniedziałek (27 maja) na jeleniogórskim osiedlu Zabobrze. Po rozszczelnieniu rury ewakuowano ok. 450 uczniów i pracowników lokalnej szkoły, a także 28 mieszkańców budynku, znajdującego się tuż obok placówki. Wszystko miało miejsce nad ranem przy ul. Stanisława Moniuszki. 

Jak poinformowała w rozmowie z TVN24 straż pożarna, uczniów najpierw skierowano na szkolne boisko, ale po godzinie oczekiwania podjęta została decyzja o całkowitym odwołaniu zajęć. W związku z tym młodzież wróciła do swoich domów.

Policja zapukała pod adres podany przez Daniela Obajtka. Spore zaskoczenie

W akcji pogotowie gazowe i sześć zastępów straży

W ramach podjętych działań budynek szkoły został odcięty od zasilania elektrycznego, po czym na miejscu pojawiło się także pogotowie gazowe. W akcji udział brało aż sześć zastępów straży pożarnej. Niedługo później do strażaków dotarło również drugie zgłoszenie - o uszkodzeniu przyłącza przy ul. Jana Kiepury.

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w polskiej miejscowości. Śmieciarka śmiertelnie potrąciła kobietę

Radio Wrocław przekazuje, że w szkole przy Moniuszki gaz ulatniać miał się ze stołówki, niepokojąc tamtejszych pracowników. Po zakończeniu działań, straż pożarna przekazała, że czynności przebiegły bardzo sprawnie i nikt nie został poszkodowany.

Uszkodzony gazociąg w Łabiszynku. Na miejscu interweniowały służby

Do wycieku gazu doszło także w połowie maja w Łabiszynku koło Gniezna (woj. wielkopolskie). Tam również interweniować musieli strażacy i pogotowie gazowe.

W przypadku tego incydentu od początku wiadomo było jednak, co jest jego przyczyną. Gazociąg został uszkodzony podczas prac budowlanych, a na czas jego naprawy służby zamknęły oba pasy drogi.

Źródło: TVN24, Radio Wrocław