Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > SMS-a z gazowni nie można zignorować. To nie naciągacze
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 25.02.2024 15:39

SMS-a z gazowni nie można zignorować. To nie naciągacze

telefon
Pixabay/Pexels

Ważna informacja dla wszystkich odbiorców gazu. Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła właśnie wysyłanie bardzo istotnych wiadomości SMS. Przypomnienie o niezwykle znaczącej sprawie wysłane zostanie tylko do wybranych klientów, którzy pod żadnym pozorem nie powinni go lekceważyć. Pokazujemy, jak może wyglądać przykładowy SMS.

PSG wysyła ważne SMS-y do klientów

Polska Spółka Gazownictwa rozpoczyna wysyłanie SMS-ów do Polaków. Celem rozpowszechniania wiadomości jest przypomnienie klientom o pewnej rzeczy. Jak poinformowano w komunikacie, powiadomienia mogą spodziewać się ci, którzy podczas wizyty inkasenta spisującego stany gazomierza byli nieobecni w swoich domach.

Będziemy wysyłać komunikaty SMS do odbiorców, u których nie udało się dokonać odczytu rzeczywistego stanu licznika - przekazała w komunikacje PSG.

Spółka przekazuje ponadto, że jeśli stanu licznika nie udało się odczytać, klient zawsze może przekazać tę kluczową informację za pośrednictwem wiadomości e-mail.

Zmiana czasu z zimowego na letni. Wypadnie nietypowo

Wiemy, kto może otrzymać wiadomość

Co bardzo ważne, PSG zamierza kontaktować się tylko z tymi, do których gazomierzy dostęp utrudniony był w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w wyniku czego w tym okresie nie dokonano odczytu. Osoby te zostaną poinstruowane w wiadomości, w jaki sposób przesłać informacje o stanie licznika, wraz z fotografią urządzenia potwierdzającą zużycie gazu.

ZOBACZ:  Tych śmieci nie wolno wyrzucać do zwykłych pojemników. Grozi surowy mandat

Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się ponadto, że w pierwszej kolejności SMS-y trafią do odbiorców zakwalifikowanych do 3. i 4. grupy. Przypomnijmy więc, że o przynależności do grupy taryfowej decyduje przede wszystkim roczne zużycie gazu. W przypadku nowych klientów, przydzielenia do grupy dokonuje się na podstawie ich deklaracji.

Tego SMS-a nie warto lekceważyć. Tym razem to nie oszuści

PSG udostępnia także przykładową wiadomość, którą warto odczytać i która, wbrew podejrzliwości niektórych, nie jest wiadomością od naciągaczy.

Z powodu braku dostępu do gazomierza nie wykonaliśmy odczytu rzeczywistego. W związku z tym prosimy o przesłanie do PSG stanu licznika wraz ze zdjęciem gazomierza potwierdzającym zużycie oraz adres punktu poboru na e-mail: [adres e-mail w domenie @psgaz.pl]. Dotyczy adresu: X . W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 22 444 33 33. Niezależnie od wysyłanej wiadomości odczyty nadal są realizowane przez inkasentów zgodnie z planowanym harmonogramem - brzmi jej treść.

Udostępnienie gazomierza do odczytu podczas wizyty inkasenta jest naszym obowiązkiem. Dzięki regularnym odczytom klienci mogą liczyć na dokładne rozliczenia i zwiększają bezpieczeństwo związane z użytkowaniem w swoich domach i mieszkaniach gazu.

Źródło: o2.pl, PSG

Tagi: gaz