Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Śmierć Tomasza Komendy. TVN nagle zmieniło ramówkę
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 22.02.2024 21:17

Śmierć Tomasza Komendy. TVN nagle zmieniło ramówkę

Tomasz Komenda
fot. materiały prasowe "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", KAPiF

Śmierć Tomasza Komendy wstrząsnęła opinią publiczną. Sprawą niesłusznego skazania mężczyzny Polska żyła przez bardzo długi czas. W 2020 roku powstała nawet produkcja "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Już niebawem stacja TVN w związku z dramatycznymi wydarzeniami ostatnich dni postanowiła przypomnieć film.

Tomasz Komenda nie żyje

Tomasz Komenda zmarł w środę 21 lutego. Tragiczną informację przekazał dziennikarz TVN Grzegorz Głuszak. Mężczyzna od wielu miesięcy zmagał się z chorobą nowotworową. Nieoficjalnie to ona miała być przyczyną śmierci. Komenda miał 47 lat.

Wiadomo, że pogrzeb Tomasza Komendy odbędzie się 26 lutego we Wrocławiu. Brat zmarłego poinformował, że ostatnią wolą zmarłego jest brak mediów podczas uroczystości pogrzebowych.

Tomasz Komenda odsiedział w więzieniu 18 lat za zbrodnię, której nie popełnił. Mężczyzna został niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi w Miłoszycach. W 2018 roku został przez sąd warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność. Za krzywdy i stratę młodości za kratami sąd przyznał mu najwyższe w historii zadośćuczynienie - 12 milionów złotych i 812 tysięcy odszkodowania. 

Schwertner: Komenda to bolesny wyrzut sumienia polskiego wymiaru sprawiedliwości

Tomasz Komenda nie żyje. Jego sprawą żyła cała Polska

Sprawa niesłusznie skazanego Tomasza Komendy przez lata zajmowała media i opinię publiczną. Na podstawie tragicznej historii mężczyzny w 2020 roku powstał film w reżyserii Jana Holoubka - "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". W filmie w rolę Tomasza Komendy wcielił się aktor Piotr Trojan. Matkę oskarżonego, Teresę Klemańską, zagrała Agata Kulesza.

ZOBACZ: ”O tym pamiętajmy, bo taki był”. Collins wspomina Komendę

Stacja TVN już w najbliższym czasie w związku z tragicznymi wydarzeniami ostatnich dni zdecydowała się wyemitować wspomniany film. 

Tomasz Komenda nie żyje. TVN wyemituje film o jego historii

Produkcję "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" do tej pory widzowie mogli obejrzeć jedynie dzięki wybranym platformom m.in. Rakuten.tv, Premiery Canal+, Play Now, TV Smart czy Polsat Box Go. Teraz stacja TVN zdecydowała się wyemitować film na swojej antenie. Widzowie będą mogli obejrzeć produkcję w najbliższy piątek 23 lutego o godzinie 20:00.

ZOBACZ: Pełnomocnik Tomasza Komendy: Myśleliśmy, że życie mu się ułoży

Brat Tomasza Komendy poinformował, że pogrzeb zmarłego odbędzie się w poniedziałek 26 lutego o godzinie 12.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Kiełczowskiej we Wrocławiu. Poprosił również o uszanowanie ostatniej woli zmarłego, którą był brak uczestnictwa mediów w uroczystości.