Goniec.pl
Kaufland zakupy w niedzielę

Marek BAZAK/East News

Sklepy Kaufland będą otwarte w niedziele niehandlowe?

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Przyzwyczailiśmy się już do niedziel niehandlowych, podczas których szybkie zakupy możemy zrobić jedynie na stacjach benzynowych, w Żabkach i poszczególnych lokalnych sklepikach. Teraz do tego grona dołącza Kaufland. Sieć właśnie ogłosiła swoją decyzję. Każdy sklep, bez względu na wielkość, stanie się placówką pocztową.

Polacy wkrótce będą mogli zrobić zakupy w sklepach Kaufland w każdą niedzielę, nie tylko handlową? Wystosowano oficjalny komunikat, który daje taką nadzieję.

Sklepy Kaufland otwarte w każdą niedzielę?

Do tej pory wszystkie sklepy sieci Biedronka, Lidl czy też Kaufland były zamknięte w każdą niedzielę. Sieć tych ostatnich zrobiła pierwszy krok do tego, by to zmienić. Jak się okazuje, Kaufland poszedł tropem Żabki, która jako pierwsza przekształciła się w sklepy z placówką pocztową.

Do tej pory w ponad 100 sklepach sieci Kaufland testowano nadawanie oraz odbieranie przesyłek. W 3 miesiące pośredniczono przy 71 000 usług tego typu - wśród klientów zainteresowanie nadal wzrastało. Podjęto więc decyzję, aby każdy sklep, niezależnie od jego wielkości, stał się placówką pocztową.

Kaufland doskonale wpasował się w trendy - podczas epidemii masowo wzrosła liczba transakcji przy zakupach online. Firmy kurierskie i placówki pocztowe odnotowywały ciągły wzrost nadawania i odbierania przesyłek. A jeśli podczas odbioru zamówienia możemy przy okazji zrobić zakupy, do tej pory zakazane w niedzielę - dlaczego nie?

[EMBED-243]

- Konsekwentnie stawiamy na koncept one-stop-shopping, dając kupującym dostęp do szerokiego wachlarza usług i produktów najemców naszych pasaży. Mamy świadomość, że to właśnie możliwość zrobienia kompleksowych zakupów oraz załatwienia wielu innych spraw w jednym miejscu, znacznie zwiększa komfort klientów. Dotyczy to także usług pocztowych. [...] Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów - tłumaczy Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska.

Sieć zdementowała informacje, jakby sklepy Kaufland miały zostać dzięki temu otwarte w niedziele niehandlowe, jednak przedstawiciele sklepu nie wykluczają, że tak się stanie w przyszłości. Póki co pozostaje nam więc na razie czekać na rozwój wydarzeń, ale podwaliny do tego, by można było zrobić zakupy w Kauflandach każdego dnia tygodnia, zostały postawione.

Problem w takim rozwiązaniu widzi jednak „Solidarność”. Chodzi o to, że w sklepach często można kupić alkohol - czy to przy kasie, czy to na odrębnym dziale. W związku z tym mają powstać zmiany w ustawie, które mają zakazywać sprzedaży trunków wyskokowych w placówkach pocztowych, a więc w marketach, które będą działać w takim trybie.

Istnieją więc obawy o zmniejszenie się liczby klientów oraz spore spadki w obrotach. Póki zakaz sprzedaży alkoholu nie wejdzie w życie, nie ma co martwić się o przychody.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Już dziś wchodzą w życie kolejne zmiany w obostrzeniach

  • Zadali Elżbiecie Witek pytanie o KRS. Ratowała się ucieczką

  • Katarzyna Dowbor doniosła na uczestników programu „Nasz nowy dom” służbom. Źle traktowali psa

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >