Goniec.pl
sprzęt rosyjski

Zuma / SplashNews.com/East News

Rosyjski żołnierz zadzwonił do żony i przekazał ostatnią wolę. Ukraiński wywiad ujawnia

9 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Ukraiński wywiad upublicznił nagranie rozmowy rosyjskiego żołnierza z żoną. Mężczyzna stwierdził, że jego słowa powinny zostać potraktowane jako "ostatnia wola". Prośba dotyczyła przyszłości ich syna. Wojskowy ujawnił również krytyczną sytuację swojego oddziału.

Niemal od początku wojny ukraińskiemu wywiadowi udaje się przechwycić rozmowy żołnierzy Władimira Putina, którzy kontaktują się ze swoimi rodzinami. Kiedy zapowiadane zwycięstwo nie nadeszło, słowa, jakie zaczęły padać z ich ust, stały się wyjątkowo ponure.

Mariupol

Rosja masowo deportuje mieszkańców Ukrainy. Po wywiezionych nie ma żadnego śladu

CZYTAJ DALEJ

W piątek SBU opublikowała zapis rozmowy Rosjanina z żoną i dzieckiem. Anonimowy mężczyzna widzi ponoszone przez armię rosyjską klęski i dzieli się z ukochaną prośbą. Przedstawił ją w sposób, jakby był pewien, że nie wróci już do domu.

Wojna w Ukrainie: "ostatnie wola" rosyjskiego żołnierza

Jeden z rosyjskich żołnierzy wysłanych na wojnę w Ukrainie skontaktował się ze swoimi najbliższymi. Żona mężczyzny otrzymała bardzo konkretne polecenie. Głosy obojga są wyjątkowo przybite.

- Jak ma się nasz mały? - pyta Rosjanin swojej żony. Kobieta odpowiada, że dobrze. - Powiedział babci, że ma 6 lat i że będzie decydował o sobie - dodaje. Wyraźnie słychać, że żona rosyjskiego żołnierza szlocha.

Mikrofon telefonu wyłapuje pociągnięcia nosem i ciężki oddech kobiety, która nie jest pewna, czy jeszcze kiedykolwiek zobaczy swojego męża. Rosjanin przekazał jej słowa utwierdzające w przekonaniu, iż ich syn będzie dorastać bez ojca.

Rosja zawieszona w Radzie Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych, pierwszy taki przypadek w historii

Pierwszy taki przypadek w historii. Rosja zawieszona w Radzie Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych

CZYTAJ DALEJ

- Upewnij się, aby nie poszedł do wojska - powiedział spokojnie mężczyzna. - To będzie moja ostatnia wola... to, czego chcę - dodał Rosjanin walczący w Ukrainie w wymownej rozmowie brzmiącej niczym pożegnanie.

Rosyjski żołnierz przekazał dokładne instrukcje

Anonimowy Rosjanin przekazuje wyraźnie dobitej kobiecie jasne instrukcje. - Kiedy zaczną pobór, powiedz mamie, aby poprosiła wujka Gienia, aby znalazł sposób - powiedział nagrany żołnierz armii Władimira Putina.

- Powiedz mu, że ma zrobić wszystko, żeby nie został wcielony do wojska! - dodał raz jeszcze mężczyzna. Prośba, by syn żołnierza nigdy nie trafił w szeregi wojska, nie jest przypadkowa.

Pełna smutku rozmowa ujawniona przez ukraiński wywiad to kolejny dowód, że Rosjanie ponoszą straty, ale żołnierze wyższych szczebli nie chcą się cofnąć. Mąż przekazał żonie wiadomości udowadniające, że jego smutny głos i poinformowanie o "ostatniej woli" nie są bezpodstawne.

Ze słów, jakie padają na nagraniu, wyszczególnić można informacje na temat oddziału, gdzie służy Rosjanin. W rozmowie z żoną wyjawił, że zostało w nim już tylko 10 osób, ale dowództwo nie chce wycofać się z walk w Ukrainie. Przerażona żona usłyszała, że jedynym sposobem na powrót do domu to zostanie rannym albo śmierć.

Władimir Putin o wojnie i terroryzmie. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Tak o wojnie i terroryzmie mówił Władimir Putin. Jego słowa dziś brzmią jak ponury żart

Archiwalne słowa Władimira Putina na temat wojny i terroryzmu rzucają zupełnie nowe światło na jego obecne zachowania. Część słów prezydenta Rosji wydaje się wręcz groteskowa w odniesieniu do wojny w Ukrainie. - Rosja nie prowadzi rozmów z terrorystami, lecz likwiduje ich - mówił w lutym 2004 r. Władimira Putin. Sprawdź, jak wypowiadał się na ten temat. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rosyjski oligarcha o Putinie: "Około rok temu zaczął przechodzić zasadniczą przemianę"

  • Wymiana zdań między Morawieckim a Macronem. Ambasador Francji wezwany do polskiego MSZ

  • Fałszywa informacja rozprowadzana przez Rosję. Oszukują w sprawie rzezi w Ukrainie

Źródło: ServiceSsu, onet.pl, goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Wielkopolskie: Porażające odkrycie w domu pod Poznaniem. Znaleziono ciało emerytki pozbawione głowy

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński usunie się w cień? PiS znalazł już sprytną wymówkę

Wiadomości

Jarosław Kaczyński usunie się w cień? PiS znalazł już sprytną wymówkę

Czytaj więcej >
Igor Tuleya wrócił do pracy. Foto: Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Igor Tuleya wrócił do pracy. Przed wejściem do sądu zagroził: "Ta walka się nie skończyła, ona trwa"

Czytaj więcej >
Wielka awantura w Sejmie. Opozycja grzmi: "Dlaczego nie chcecie bronić polskiego nieba?"

Wiadomości

Wielka awantura w Sejmie. Opozycja grzmi: "Dlaczego nie chcecie bronić polskiego nieba?"

Czytaj więcej >
Zdumiewające nagranie mszy św. Ksiądz zaskoczył wszystkich wymaganiami dot. kolędy

Wiadomości

Zdumiewające nagranie mszy św. Ksiądz zaskoczył wszystkich parafian wymaganiami dot. kolędy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niemcy zajęły jasne stanowisko ws. baterii Patriot. Niepokojące słowa, "Polska jest szczególnie narażona"

Czytaj więcej >