Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rodzinna tragedia w Małopolsce. Wnuczka zabiła babcię?
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.02.2024 15:41

Rodzinna tragedia w Małopolsce. Wnuczka zabiła babcię?

policja radiowóz
Policja Podlaska (zdjęcie ilustracyjne)

W Bieczy w województwie małopolskim doszło do rodzinnej tragedii. Nie żyje 94-letnia kobieta. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce stwierdzili, że staruszka została zamordowana. Według nieoficjalnych ustaleń sprawczynią potwornego czynu jest wnuczka kobiety. 24-latka została zatrzymana.

Tragedia w Małopolsce. Nie żyje 94-letnia kobieta

Do tragedii doszło w mieście Biecz (Małopolska). W sobotę około godziny 7 z domu na Przedmieściu Dolnym kobieta zadzwoniła do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Z rozmowy wynikało, że jej babcia zmarła. Na miejscu niezwłocznie zjawił się Zespół Ratownictwa Medycznego i policja. Potwierdzono zgon starszej kobiety, która od dłuższego czasu miała znajdować się pod opieką wnuczki.

Ekonomistka oburzona w związku z ostatnim wydaniem „Faktów”

94-latka miała zostać zamordowana przez członka rodziny

Na miejscu pracowała policja wraz z prokuratorem. Zastana na miejscu sytuacja skłoniła służby do wysunięcia tezy, że 94-latka została zamordowana. Nieoficjalnie wiadomo, że do śmierci starszej kobiety przyczynił się jeden z członków jej rodziny.

Na ten moment możemy powiedzieć tylko tyle, że podejrzewamy, iż w Bieczu doszło do morderstwa. Zamordowana została ponad 90-letnia mieszkanka miasta. Na miejscu trwają czynności procesowe – przekazał Sławomir Korbelak, zastępca prokuratora Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, w rozmowie z portalem gorlice.naszemiasto.pl.

Miała zabić swoją babcię. 24-latka została zatrzymana

Według nieoficjalnych informacji przekazywanych przez RMF FM, zabójstwa miała dokonać wnuczka zmarłej, która opiekowała się kobietą. Babcia 24-latki od pewnego czasu miała być przykuta do łóżka, a w tej trudnej sytuacji wspierały ją dzieci. Znaczna odległość zamieszkania utrudniała stałe zaopiekowanie się nad chorą matką, dlatego zadecydowano o skorzystaniu z pomocy opiekunek. U kobiety zjawiała się również jej wnuczka. 24-latka została zatrzymana przez policję.

Źródło: RMF FM, gorlice.naszemiasto.pl