Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rażona prądem 23-latka spadła ze słupa energetycznego. Kobieta nie żyje
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 18.07.2023 08:56

Rażona prądem 23-latka spadła ze słupa energetycznego. Kobieta nie żyje

śmiertelny wypadek w Śmiglu
Facebook/OSP KSRG Śmigiel

Tragedia w miejscowości Śmigiel w Wielkopolsce. 23-letnia kobieta weszła na słup energetyczny i została dotkliwie rażona prądem. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana spadła z wysokości około 5 metrów i odniosła śmiertelne obrażenia. Prokuratura wyklucza, by do dramatu przyczyniły się osoby trzecie.

Śmigiel. 23-latka spadła ze słupa energetycznego

To nieszczęśliwe zajście miało miejsce w poniedziałek (17 lipca) bardzo wczesnym rankiem. Około godziny 6.30 mieszkańcy niewielkiego Śmigla usłyszeli dźwięk syren alarmowych, pochodzący od jadących do interwencji wozów strażackich i karetki. Okazało się, że doszło do prawdziwej tragedii.

- Zostaliśmy powiadomieni, że doszło do porażenia prądem i upadku z wysokości 23-latki. Policjanci ustalili, że mieszkanka Śmigla weszła na słup sieci energetycznej, w wyniku czego doszło do porażenia prądem i upadku z wysokości około pięciu metrów - poinformował portal Gponiec.pl rzecznik kościańskiej policji asp. Jarosław Lemański.

Sylwia Peretti straciła syna. Tak zareagowała na komentarze internautów

Mimo heroicznej akcji, kobieta nie przeżyła

Jako pierwsi do pomocy młodej kobiecie mieli rzucić się jej krewni, którzy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Później na miejsce dotarły też posiłki.

W interwencji udział brały aż dwa zastępy strażaków z ochotniczej oraz profesjonalnej straży pożarnej, w tym druhowie z OSP KSRG Śmigiel, a także policja, pogotowie energetyczne i załoga karetki pogotowia. Niestety, stan 23-latki był na tyle zły, że jej życia nie udało się uratować.

Śledztwa nie będzie

Po tym, jak lekarz stwierdził zgon 23-latki, oględzin miejsca zdarzenia dokonała wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza. Jej członkowie nie stwierdzili, by do śmierci kobiety przyczyniły się osoby trzecie.

- Prokurator po zapoznaniu się z okolicznościami zdarzenia polecił odstąpić od czynności procesowych - przekazał rzecznik kościańskiej policji.

Źródło: Goniec.pl