Goniec.pl
Tadeusz Rydzyk

flickr.com/archidiecezjakrakow/Domena Publiczna

Radio Maryja kwestuje on-line. Nowy pomysł Rydzyka na zbiórkę pieniędzy

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk będzie zbierał pieniądze w internecie. Jak wskazuje, to odpowiedź na prośby wiernych. Radio Maryja będzie można opłacać kartą lub przelewem on-line. Nowa funkcjonalność na stronach związanych z mediami toruńskiego redemptorysty już działa.

Tadeusz Rydzyk postanowił uaktualnić stronę internetową Radia Maryja. Pojawiła się na niej zupełnie nowa funkcjonalność. Od teraz datki na rzecz mediów z Torunia będzie można przekazywać również on-line. Płatności będzie można dokonywać kartami: kredytowymi, debetowymi oraz bankowymi. 

Radio Rydzyka opłacisz kartą

Założyciel „katolickiego głosu w twoim domu” przekonuje, że nowa funkcjonalność, którą nazwano Pragnę wspomóc jest odpowiedzią na liczne prośby, jakie kierowane były do Radia Maryja i Telewizji Trwam przez słuchaczy i widzów.

- W związku z licznymi od dłuższego czasu prośbami docierającymi do nas od słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam (zarówno w kraju, jak i od Polonii) uprzejmie informujemy, że istnieje już możliwość przekazywania online darów serca na dzieła – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych - czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym, jaki pojawił się na stronie RM.

Na stronie pojawiły się szczegółowe instrukcje, jak można przekazać pieniądze. W liście do słuchaczy i widzów, pod którym podpisał się Tadeusz Rydzyk, czytamy, że jest to bardzo łatwy sposób.

Jak zaznaczono, aplikacja jest skonstruowana w taki sposób, by pieniądze trafiły na konta toruńskich mediów bez problemów dla wpłacających - aplikacja podpowie kolejne kroki, jakie trzeba wykonać, aby zadeklarowany dar serca został przekazany na utrzymanie Telewizji Trwam czy Radia Maryja - pisze Tadeusz Rydzyk.

Rydzyk: „To nie jest imperium”

Duchowny w swoim liście do odbiorców przywołał słowa św. Maksymiliana Marii Kolbe. Rydzyk wskazywał, że budowa katolickich mediów jest bardzo ważna dla utrzymania wiary. Inaczej, gdy mediów propagujących ideologię katolicką zabraknie, budowane kościoły będą puste.

- Słowa wypowiedziane przed II wojną światową, gdy nie było powszechnego radia, telewizji i internetu, teraz nabierają jeszcze większej mocy - argumentuje redemptorysta z Torunia. 

[EMBED-243]

Tadeusz Rydzyk postanowił również odpowiedzieć osobom, które krytykują działalność jego mediów i wskazują na liczne powiązania dyrektora rozgłośni z aktualnie sprawującą władzę partią polityczną. Rydzyk oznajmił, że zarówno Radio Maryja, jak i Telewizja Trwam utrzymują się wyłącznie z datków od odbiorców.

- (...) Jesteśmy wdzięczni Państwu za duchowe i materialne wspieranie naszych dzieł wbrew szerzonej propagandzie, że pomaga nam rząd i jest to już „imperium”. Utrzymują się one tylko dzięki pomocy widzów Telewizji Trwam i słuchaczy Radia Maryja - oświadcza Tadeusz Rydzyk.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Oktawian Góral

Humanista, człowiek wielu pasji. W dziennikarstwie stawia swoje pierwsze kroki. Najchętniej podejmuje się tematyki społecznej, politycznej oraz związanej z ekonomią. Znaczną część życia poświęcił na pracy w branży turystycznej, której problemy zna i chętnie o nich pisze. Studiował filologię polską, obecnie kształci się na kierunku zarządzanie. Interesuje się historią, językami, naukami społecznymi oraz sztuką. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz wiadomość na adres: oktawian.goral@iberion.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Janusz Cieszyński

Pieniądze

Jest projekt zmian w prawie. Państwo chce przejmować niewykorzystane środki z telefonicznych kart prepaid

Czytaj więcej >
Spis powszechny

Pieniądze

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 kończy się 30 września

Czytaj więcej >
Credit Agricole

Pieniądze

Awaria w Credit Agricole. Klienci płacą dwukrotnie za to samo, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >

Pieniądze

Wielu Polaków dostaje listy z wezwaniem do zapłaty. To nie oszustwo, masz zaledwie tydzień

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Pieniądze

Mateusz Morawiecki dostał list od seniorów. Są zaniepokojeni rozwiązaniami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 06.07.2020. Prezydent Andrzej Duda podpisal projekt zmiany Konstytucji RP, dotyczacy zakazu adopcji dzieci przez pary jednoplciowie.

Pieniądze

Opłata za śmieci uregulowana. Prezydent podpisał dokument

Czytaj więcej >