Goniec.pl

Facebook/SKPG Kraków

Przyjaciele żegnają przewodnika, który zginął w Tatrach

9 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Przewodnik Michał Kruczała jest jedną z trzech osób, które zginęły w słowackich Tatrach. Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie pożegnało przewodnika, publikując wzruszający wpis. Członkowie SKPG wskazują, że Kruczała "zarażał pasją do gór".

Do poszukiwań wykorzystano śmigłowiec, dron i lokalizator telefonów komórkowych. Mimo tego po dwóch dniach akcji ze Słowacji napłynęły tragiczne informacje. Michała Kruczałę żegnają także koledzy przewodnicy. 

Zginął Michał Kruczała. Członkowie koła żegnają przewodnika

Jak już informowaliśmy , w niedzielę słowaccy ratownicy odnaleźli ciała trzech osób pod Szczytem Małego Gerlacha. Okazało się, że to zwłoki trzech Polaków, który zaatakowali słowacki szczyt w piątek 7 stycznia.

Wśród nich był Michał Kruczała - przewodnik górski z uprawnieniami UIMLA (Union of International Mountain Leader Associations). Należał także do Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Członkowie tego koła postanowili pożegnać zmarłego przewodnika. Na Facebooku opublikowali wpis, do którego dołączyli czarno-białą fotografią Michała Kruczały.

"Wierzymy, że odnalazł spokój"

W poście studenci zdradzili, że Michał Kruczała był "pełen energii, uśmiechu i dobrego humoru". Zwrócili także uwagę, że charakteryzowała go nieustanna chęć pomocy i dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Z doświadczeń studentów wynika, że był wyjątkowym przewodnikiem, który "zarażał pasją do gór". "I choć niezwykle ciężko mówić o Nim w czasie przeszłym to wiemy, że pozostanie w naszych wspomnieniach i wierzymy, że odnalazł spokój", czytamy na stronie SKPG w Krakowie.

Do upamiętniającego wpisu dołączono także kondolencje. "Całej rodzinie, wszystkim przyjaciołom Michała oraz pozostałej dwójki osób składamy nasze najszczersze wyrazy współczucia łącząc się w bólu rozłąki", czytamy na Facebooku.

Przewodnicy żegnają Michała Kruczałę

Wieści o śmierci Michała Kruczały poruszyły także grono przewodników. Na krótki wpis zdecydowali się przewodnicy PTTK. 

"Z ogromnym smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci naszego Kol. Michała Kruczały z SKPG Kraków, który w miniony piątek wraz z dwoma towarzyszami zaginął w Tatrach podczas wyprawy na Gerlach... Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!", czytamy na Facebooku.

Dwie pozostałe osoby, które zginęły w Tatrach to dwóch kolegów Michała Kruczały. Tygodnik Podhalański donosi, że pochodzili z Andrychowa.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

źródło: Twitter, Onet, Tygodnik Podhalański

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >

Wiadomości

13. emerytura trafi na konta emerytów wcześniej. Są dokładne terminy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 56-letnia zakonnica. Nie miała żadnych szans na przeżycie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos ws. bezdzietnych małżeństw. Wiele osób będzie oburzonych, zdumiewające słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Żałoba w polskiej policji. Nie żyje zaledwie 24-letni funkcjonariusz
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dziennikarz oglądał "Wiadomości" TVP przez 10 dni. Wyciągnął zdumiewające wnioski
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]