Mężczyzna zbudował dom hobbita Żródło: ukhobbithole.tumblr.com

Przez rok kopał dziurę w ogródku. Stworzył domek jak z filmu

25 Kwiecień 2021 Bartłomiej CieślakBartłomiej Cieślak

Pewien mężczyzna wpadł na szalony pomysł. Przez rok kopał dziurę w ogródku. Gdy sąsiedzi zobaczyli efekt końcowy, natychmiast pozazdrościli mu pomysłu. Okazało się, że w jego ogródku stanął domek rodem z filmu „Władca Pierścieni”.

Ashley Yeats to zapalony fan „Władcy Pierścieni”. Mężczyzna nie tylko uwielbia dzieło Petera Jacksona oparte na trylogii książek J.R.R. Tolkiena, ale również ma niezwykłą smykałkę do prac domowych, dzięki którym udało mu się zrealizować niezwykły pomysł.

Głównym bohaterem książki i filmu jest Frodo Baggins, hobbit. Rasa ta żyje w domkach, które częściowo znajdują się pod ziemią. Pomysł ten bardzo spodobał się Ashley'owi, a ponieważ mężczyzna miał i umiejętności, i miejsce w ogródku, postanowił zakasać rękawy i wziąć się do roboty.

Realizację swojego pomysłu zaczął od wykopania wielkiej dziury w ogródku. Nikt nie miał pojęcia co właściwie robi, a sąsiedzi zapewne pukali się w czoło widząc dziwne rzeczy dziejące się w jednym z ogródków w ich okolicy.

Każdego dnia mężczyzna wstawał wcześnie rano i z pomocą dwóch przyjaciół pracował w pocie czoła. Gdy wielka dziura została wykopana, postawili solidne, drewniane ramy, na których miała oprzeć się cała konstrukcja.

Rodzina Pawła Królikowskiego wciąż nie może postawić mu nagrobkaRodzina Pawła Królikowskiego wciąż nie może postawić mu nagrobkaCzytaj dalej

Potem wszystko poszło już gładko, bowiem Ashley ma doświadczenie jako inżynier budowlany, więc tego rodzaju projekt nie był dla niego zbyt wymagający. Chociaż wnętrze na pierwszy rzut oka nie wydaje się zbyt przestronne, to jednak w pokoju zmieścić się może w komfortowych warunkach nawet czterech dorosłych.

Wnętrze zostało wykończone drewnianymi elementami i chociaż nie przypomina tam bardzo chatki hobbitów, to mimo wszystko trzeba przyznać, że jest ono całkiem przytulne.

Największe wrażenie domek robi jednak z zewnątrz. Tu Ashley postarał się tak, by całość wiernie odzwierciedlała to, co fani Tolkiena mogli zobaczyć w filmie. Są więc duże, okrągłe, drewniane drzwi, liczne kwiaty przy wejściu, a całość pokryta jest warstwą ziemi i trawy, co sprawia wrażenie, jakby domek wyrósł spod ziemi w środku jego ogródka.

- Moją największą ambicją teraz, gdy już kończę budowę mojego bajkowego domu, jest wynajmowanie go fanom filmu z całego świata - powiedział szczęśliwy ze swojego pomysłu Ashley.

Z pewnością wielu fanów z chęcią odwiedziłoby to miejsce i zrobiło sobie zdjęcie przy domu hobbita.To niesamowite, do czego zdolni są ludzie, którzy nie boją się podążać za własnymi marzeniami.

dom hobbita

dom hobbita

dom hobbita

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: ukhobbithole.tumblr.com

Następny artykuł