Goniec.pl
Czarnek

Pawel Wodzynski/East News

Przemysław Czarnek został Człowiekiem roku 2021 Klubów "Gazety Polskiej"

14 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek został nagrodzony tytułem Człowieka roku 2021 Klubów "Gazety Polskiej". Nagroda przyznawana jest co roku osobom, które w szczególności zasłużyły się dla Polski. Sam laureat zdążył już skomentować swój sukces za pośrednictwem Twittera.

Przemysław Czarnek od października 2020 roku sprawuje funkcję ministra edukacji i nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego. To z pewnością jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków o wyraźnych, skrajnie prawicowych poglądach, co podoba się dużej części elektoratu PiS.

Piotr Molecki/East News

Sytuacja wokół Ukrainy. Andrzej Duda rozmawiał z premierem Kanady

CZYTAJ DALEJ

Działalność Czarnka doceniają wyjątkowo także prorządowe media, choć akurat ostatnio "Wiadomości" zupełnie pominęły sukces ministra, jakim było odrzucenie senackiego weta do "lex Czarnek". Mimo tego, poseł cieszy się dużą popularnością, a jego osiągnięcia właśnie zostały uhonorowane prestiżowym w środowisku PiS tytułem.

Czarnek "Człowiekiem roku 2021"

W niedzielę w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o przyznaniu Przemysławowi Czarnkowi tytułu Człowieka roku 2021 Klubów "Gazety Polskiej".

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Z wielką radością informujemy, że nagrodę Klubów "Gazety Polskiej" za rok 2021 otrzymał minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek – przekazał redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

Werdykt miał zapaść zdecydowaną większością głosów klubowiczów. - Prof. Przemysław Czarnek jest autorytetem, gwarantem tego, że sprawy szkolnictwa w Polsce idą w dobrym kierunku - podkreślono.

Jak poinformowano w komunikacie, nagroda przyznawana jest osobom, które w szczególności zasłużyły się dla Polski. "Jest uhonorowaniem ciężkiej pracy, wiedzy, odwagi i poświęcenia w służbie dla Polski". Do tytułu odniósł się już także sam laureat.

- Ogromnie Państwu dziękuję. To dla mnie wielki zaszczyt – napisał Czarnek na Twitterze.

Kontrowersyjny minister nagrodzony

Warto zaznaczyć, że wyróżnienie dla Przemysława Czarnka przyznano akurat w czasie, gdy ważą się losy "lex Czarnek", która po pracach w parlamencie trafiła na biurko prezydenta Andrzeja Dudy.

Dziś pod Pałacem Prezydenckim odbył się protest, w ramach którego przeciwnicy reformy zatańczyli "poloneza sprzeciwu", wzywając głowę państwa do zawetowania szkodliwego prawa.

Ostatnio także minister edukacji podpisał kontrowersyjne rozporządzenie, które zmniejsza liczbę zajęć z języka niemieckiego dla uczniów z mniejszości niemieckiej. Wcześniej zaś zasłynął seksistowskimi tezami, a także wypowiedziami odczłowieczającymi społeczność LGBT.

Nic więc dziwnego, że za takie "dokonania" został w końcu nagrodzony przez prorządową gazetę, która wcześniej tytuł Człowieka roku przyznała już m.in. Jarosławowi i Lechowi Kaczyńskim. To osiągnięcie z pewnością świetnie będzie współgrało z innym tytułem, jaki w tym roku otrzymał Czarnek - a mianowicie "Dzbana Roku 2021".

Make Life Harder oraz Tygodnik NIE zorganizowali konkurs na "Dzbana roku 2021"

Polacy nie mieli litości dla Kai Godek i Przemysława Czarnka. Wybrali "Dzbana Roku 2021"

Tygodnik NIE i satyryczny profil Make Life Harder pod koniec roku zorganizowali w mediach społecznościowych konkurs na "Dzbana Roku 2021". Wśród finalistów znaleźli się: Kaja Godek oraz minister edukacji Przemysław Czarnek. Lista wcześniejszych kandydatów to również czołowe nazwiska polskiej polityki i show-biznesu.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Miller Morawiecki

Wiadomości

Były premier o decyzji Morawieckiego. "Powinien przeprosić"

Czytaj więcej >
Krzysztof Jackowski

Wiadomości

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Krzysztof Jackowski nie ma wątpliwości: "Znalezienie ciała nierealne"

Czytaj więcej >
Leszek Miller

Wiadomości

Leszek Miller: Nie mamy rządu, w którym premier jest premierem

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Beata Szydło za Andrzeja Dudę? Ryszard Czarnecki: "Jest naturalną kandydatką"

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Jarosław Kaczyński ma powody do obaw. PiS prowadzi, ale traci poparcie

Czytaj więcej >
Wypadek

Wiadomości

Opolskie. Tragiczny wypadek w Brzegu. Nie żyje jedna osoba

Czytaj więcej >