Goniec.pl

Pixabay/qimono

Kiedy spadnie śnieg? IMGW podał datę, nie będzie tak, jak w ubiegłych latach

6 Listopada 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Kiedy spadnie śnieg? Listopad to miesiąc, w którym niemal co roku pojawia się pierwszy śnieg i pierwsze mrozy. Kiedy pojawią się w tym roku? Synoptycy przewidują konkretną datę, ale twierdzą, że już nigdy nie będzie jak dawniej.

Kiedy spadnie śnieg? Synoptycy podają datę

Grzegorz Walijewski z IMGW był gościem "Newsroom" Wirtualnej Polski. Synoptyk opowiedział na pytanie "kiedy spadnie śnieg" w tym roku i jakie zmiany pogodowe nastąpią względem ostatnich lat.

- Pierwszy śnieg może pojawić się już w listopadzie. Prognozy mówią, że po 15 listopada może spłynąć chłód i śnieg może się pojawić - twierdził Walijewski.

To oznacza, że niedługo możemy spodziewać się już rzeczywistego powrotu chłodu i być może nawet zimy. Nie wszystko jednak będzie jak dawniej. Ten rok będzie pod wieloma względami wyjątkowy i nie wszyscy mogą spodziewać się białego puchu pod swoimi oknami.

Kiedy spadnie śnieg? W tym roku duża zmiana

Katastrofa klimatyczna jest faktem, co widać również w pomiarach temperatury. Choćby denialiści się zarzekali i śmiali się, że przecież skoro spadł śnieg, to wszystko jest w porządku, dane mówią same za siebie i czeka nas cieplejszy czas.

Dla wielu osób wydaje się to dobra wiadomość ze względu na ograniczanie ogrzewania i wzrostowe ceny energii. Dla planety jednak nie są to dobre informacje.

Według Walijewskiego temperatury w grudniu, styczniu i lutym przebiją średnią z ostatnich 30 lat. Dodatkowo śnieg, o którym wspominał Walijewski spadnie, ale przede wszystkim w górach i być może na wyżynach. Na nizinach szansa na to jest bardzo niewielka, a jeśli już się pojawi, szybko dojdzie do topnienia.

- To nie oznacza, że w ogóle nie będzie ujemnych temperatur, to nie oznacza też, że nie będzie np. - 20 stopni Celsjusza i to nie oznacza, że cały czas będzie np. + 20 stopni Celsjusza. To oznacza jedynie, że będzie cieplej niż w ostatnich trzydziestu latach podczas zimy. Widać to w naszych prognozach, ale potwierdzają to również prognozy amerykańskie - przekazał synoptyk IMGW.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Co podać dziecku na kaszel i ból gardła?

  • Na co pomaga neo-angin? Sprawdź

  • Ruszają kontrole ws. dodatku węglowego, urzędnicy zapukają do drzwi. Nie wszyscy dostaną pieniądze

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Takie słowa ludzie mówią bliskim tuż przed śmiercią. Ratownik zabrał głos
Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja z całej Polski szuka tego mężczyzny. Oburzające, czego miał się dopuścić
Czytaj więcej >

Polska

Zatrważające znalezisko podczas prac budowlanych. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ofiarowała na pogrzeb babci wszystkie oszczędności. Ksiądz bezlitośnie zemścił się podczas mszy
Czytaj więcej >

Polska

Nadchodzi potężne załamanie pogody, zacznie się już za chwilę. Dwucyfrowy mróz i śnieżyce
Czytaj więcej >

Wiadomości

Chciała się wypisać z Kościoła, trudno uwierzyć, czym straszył ją ksiądz. Padły oburzające słowa
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]