Goniec.pl
Kolęda w maju

Google Maps Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Marcina w Jarząbkowie

Proboszcz wymyślił "kolędę" w maju. To nie żart, mieszkańcy podzieleni

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Wierni z parafii w Jarząbkowie w województwie wielkopolskim sami nie wiedzą, co myśleć. Proboszcz postanowił wyruszyć z wizytą duszpasterską w maju. Mieszkańcy dziwią się, ponieważ wygląda to jak kolęda, a wizyt wielkanocnych i okołowielkanocnych d

Afera nabrała tempa w mediach społecznościowych. Na ogłoszenie księdza zareagowali parafianie, niekoniecznie zadowoleni z tej decyzji. Padają oskarżenia, że chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. Poniżej szczegóły całego zamieszania.

Proboszcz rusza z wizytą duszpasterską w maju

Proboszcz parafii św. Marcina w Jarząbkowie, ksiądz Mariusz Misiorowski, wpadł na dość niecodzienny pomysł. Ogłosił na Facebooku, że tuż po majówce ruszą wizyty duszpasterskie. Chociaż na wpis już nie udało nam się natrafić, cytuje go portal Fakt:

- W maju chciałbym odwiedzić wszystkie rodziny naszej parafii i udzielić wielkanocnego błogosławieństwa. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na remont wieży naszego kościoła. Wizytę rozpocznę od wtorku 4 maja w Malczewie (plan wizyty w gablocie i na Facebooku) - cytuje wpis księdza Fakt.

Część parafian dość pogodnie przyjęła decyzję księdza, jednak komentarzy z negatywny odczuciami było równie dużo. Na oficjalnej stronie parafii na Facebooku również można na nie natrafić. Głos Wielkopolski także zainteresował się sprawą i dokładnie przejrzał wszystkie komentarze. Ksiądz postanowił odpowiedzieć na jeden z nich:

[EMBED-245]

- Po pierwsze, jestem zaszczepiony, a po drugie nie musi Pani nikogo przyjmować - wystarczy powiedzieć. Złośliwych uwag o kopertach nawet nie chce mi się komentować... Nikogo nie zmuszam do spotkania. Listonosza też nie musi Pani wpuszczać. To nie kolęda, tylko odwiedziny wielkanocne. Poza tym to propozycja, a nie obowiązek spotkania. Podobnie jak w przypadku chorych, których odwiedzam mimo pandemii. I na razie wszyscy żyją... - tak komentarz księdza cytuje Fakt. Potem usunął swój wpis.

Rzeczywiście, wpisów, że księdzu zależy tylko na kopertach, jest sporo. Inni dziwią się, że nigdy odwiedzin wielkanocnych w parafii nie było. Poza tym niektórzy boją się, że mimo tego, że ksiądz jest zaszczepiony, to chodząc od domu do domu, może przenieść wirusa na ubraniu, dłoniach, itd.

Proboszcz napisał również, że koperty są dobrowolne, a cała kwota pójdzie na remont wieży kościoła, która dosłownie się sypie i jest w bardzo złym stanie. Zaznaczył także, że wpłaty można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej. Wierni przytakują, że dobrze, że ksiądz wybrał majowe odwiedziny, ponieważ poprawi to reprezentatywność parafii.

- Prawo kanoniczne w tej kwestii nie określa czasu w ciągu roku, który byłby najbardziej odpowiedni na wizytę kapłanów. Każdy proboszcz może wybrać dogodny dla siebie termin wizyty. Także na ten temat wystarczy trochę rozumu i wiedzy, aby takie rzeczy pojąć. Odnośnie tematu kopert, jeśli ktoś nie chce, to nie daje. Proste. Do kościoła na msze pchają się wszyscy jeden na drugim mimo tego, że wyraźnie jest na drzwiach napisane 30 os. Teraz wielkie zdziwienie się zrobiło i szum, bo trzeba zabłysnąć komentarzem o kopercie - napisała jedna z internautek pod postem z harmonogramem wizyt księdza.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • 11-latek wyszedł z domu i już nie wrócił. Dopiero po 27 latach rodzice poznali prawdę

  • Zrobili happening pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Zapowiadają kolejny

  • Przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała, co wówczas czuła

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >