Happening pod domem prezesa PiS Żródło: facebook.com Michał Wojciechowski - Polska Ponad Podziałami

Zrobili happening pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Zapowiadają kolejny

25 Kwiecień 2021 Klaudia BochenekKlaudia Bochenek

24 kwietnia grupa aktywistów pojawiła się pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Dobra zabawa nie potrwała zbyt długo, ponieważ na miejscu pojawiła się grupa policjantów. Happening polegał na upieczeniu kaczki. Zapowiada się powtórzenie akcji już niedługo, w majówkę.

Na stronie Faktu oraz na facebookowym profilu Michał Wojciechowski - Polska Ponad Podziałami pojawiły się zdjęcia z wczorajszej akcji pod domem prezesa PiS. Grupa osób doskonale bawiła się pod budynkiem, a informacja o kolejnym happeningu już obiegła sieć. 3 maja może pojawić się tam ponad 100 osób.

Kolejną akcję zapowiedziano na 3 maja

Aktywista i działacz społeczny opublikował na Facebooku zdjęcie z pieczenia kaczki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W tle widać grupę policjantów, która interweniowała na miejscu. Zdjęcia pojawiły się również na stronie Faktu.

Z fotografii na stronie portalu wynika, że grupa ok. 5-7 osób pojawiła się przy ulicy Mickiewicza ze stołem, talerzami, grillem oraz kaczką, którą upieczono pod domem szefa PiS. Na zdjęciach widać również ok. 8 policjantów, którzy spisują biesiadników.

Śląsk: ogromny pożar na terenie hali produkcyjnejŚląsk: ogromny pożar na terenie hali produkcyjnejCzytaj dalej

Niektórzy ze zgromadzonych nie mieli zasłoniętego nosa i ust. Cała sytuacja wyglądała na iście sielankową - podczas gdy policjanci stoją przy uczestnikach happeningu, jeden z aktywistów spokojnie kroił kaczkę z grilla.

- Pierwszy kaczor pod domem Prezesa już upieczony i zjedzony. Jak widać, można legalnie i bez przeszkód. Zapraszamy wszystkich 3 maja na darmową kaczkę i zimne piwko - czytamy na facebookowym profilu Michał Wojciechowski - Polska Ponad Podziałami.

W dość osobliwy sposób rozpoczęto sezon grillowy. Jednak to nie koniec akcji pod domem polityka. 3 maja szykuje się wydarzenie na większą skalę. Zainteresowanie na Facebooku wyraziło już ponad 100 osób.

- Nie pozwolił nam prezes wyjechać na majówkę, więc zrobimy ją u niego pod domem i zaprosimy na pieczoną kaczkę prosto z grilla. Zabieramy kocyki, leżaki, głośniki przenośne i prowiant. Trawnik przed posiadłością prezesa jest duży, więc spokojnie pomieści kilkaset osób. Dla pierwszych 10 osób porcja kaczki po smoleńsku serwowanej przeze mnie osobiście GRATIS! Nie martwcie się o mandaty, gdyż kręcimy w tym miejscu teledysk do nowej superprodukcji DISCO POLO. Wszyscy będziecie statystami, a całe zamieszanie odbywa się legalnie!- czytamy na stronie wydarzenia „Weekend wolności - majówka u Jarka”.

Wydarzenie ma zacząć się o godzinie 17:00. Informacja o tym, co zaplanowali aktywiści, jest publiczna, dlatego można spodziewać się, że dodatkowe policyjne siły zostaną skierowane na ulicę Mickiewicza.

Internauci prześmiewczo podeszli do sprawy i podziwiają podejście aktywistów. Podobnie jak oni nie zgadzają się z obowiązującymi obostrzeniami i widokiem spędzenia majówki w domu. Niektórzy zapowiedzieli swoje przybycie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt, Facebook

Następny artykuł