Goniec.pl
Prezydent Ukrainy szczerze o ewakuacji z Kijowa

AFP PHOTO / Ukraine presidency / handout

Prezydent Ukrainy ewakuuje się z rodziną z Kijowa? "Nie ma mowy"

14 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Stanowcza deklaracja ze strony prezydenta Ukrainy na temat sytuacji w kraju. - Ja i moja rodzina zostajemy w Kijowie. Nie ma mowy o ewakuacji - powiedział Wołodymyr Zełenski na konferencji z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. Sytuacja związana z ruchami Moskwy staje się coraz bardziej napięta.

Prezydent Ukrainy nieustannie stara się zjednać sobie państwa, które mają siłę i możliwości wpłynąć na działania Moskwy. Widmo zbrojnego wtargnięcia Rosji na ukraińskie tereny stało się w ostatnich dniach wyjątkowo realne.

Kamil Stoch skomentował występ w konkursie drużynowym na igrzyskach w Pekinie

Szczere słowa Kamila Stocha po konkursie drużynowym. Wie, gdzie pojawił się błąd

CZYTAJ DALEJ

- Europa stoi dziś na krawędzi wojny - stwierdził Mateusz Morawiecki. Równie pesymistyczny ton zaprezentował szef brytyjskiego MON, który stwierdził, że kwestią minut jest wystrzelenie rakiet po podjęciu przez Władimira Putina decyzji.

Wołodymyr Zełenski ma świadomość, że jego kraj znalazł się w trudnej sytuacji. Prezydent Ukrainy spotkał się z kanclerzem Niemiec, gdzie temat sytuacji zagrożenia militarnego, był głównym tematem dyskusji. Padły niespodziewane słowa na temat patriotyzmu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Rodzina prezydenta Ukrainy zostaje w Kijowie

Podczas konferencji prasowej podsumowującej spotkanie Olafa Scholza i Wołodymyra Zełenskiego, prezydent Ukrainy przedstawił wyjątkowo jasne i twarde stanowisko. Nie ma zamiaru uciekać ze stolicy w obliczu zagrożenia konfliktu z Rosją.

- Ja i moja rodzina zostajemy w Kijowie. Nie ma mowy o ewakuacji - powiedział jednoznacznie pewny siebie Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy postanowił również zwrócić uwagę na kwestię patriotyzmu w obliczu trudnych chwil. W ostrych słowach skomentował zachowanie części przedsiębiorców.

Przenoszenie biur do Warszawy w ogniu krytyki Wołodomyra Zełenskiego

Nie tylko deklaracja o pozostaniu w Kijowie prezydenta Ukrainy i całej jego rodziny odbiła się echem po konferencji prasowej z kanclerzem Niemiec. Wołodymyr Zełenski odniósł się do części podmiotów, które zdecydowały się na przeniesienie swoich biur.

Docelowo część siedzib przeniesiona została do Warszawy oraz do Lwowa, który położony jest na zachodzie Ukrainy, bardzo blisko polskiej granicy. Prezydent Ukrainy wprost poddał pod wątpliwość ich patriotyzm.

Polskie MSZ ostrzega przed podróżami do Ukrainy

Pewne siebie stanowisko Wołodomyra Zełenskiego zaprezentowane zostało również podczas spotkania z polskim ministrem spraw zagranicznych. Zbigniew Rau spotkał się z prezydentem Ukrainy 11 lutego.

Siergiej Ławrow

Szef rosyjskiego MSZ polecił właśnie Putinowi jedną ważną rzecz. Wiemy, o co chodzi

CZYTAJ DALEJ

We wtorek szef polskiego MSZ uda się na specjalną wizytę do Moskwy, gdzie temat sytuacji politycznej w kontaktach z Ukrainą będzie poruszany podczas rozmowy ze Siergiejem Ławrowem.

Nie zmienia to jednak stanowiska Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które odradza obywatelom RP udawanie się na Ukrainę w podróżach inne niż "konieczne". - Ze względu na zmieniającą się sytuację bezpieczeństwa spowodowaną eskalacją militarną i polityczną ze strony Federacji Rosyjskiej MSZ odradza podróże na Ukrainę - czytamy w specjalnym komunikacie polskiego resortu.

Od 1 kwietnia ZUS zacznie wypłacać pieniądze w ramach zupełnie nowego świadczenia

Nawet 400 złotych miesięcznie od państwa. Wiemy, kto dostanie pieniądze, gratka dla dużej grupy Polaków

Od 1 kwietnia część Polaków będzie mogła skorzystać z zupełnie nowego świadczenia pieniężnego wypłacanego przez ZUS. Nie wszyscy otrzymają dodatkowe pieniądze i co ważne, nie będzie ono wydawane w tradycyjnej formie. Wyjaśniamy wszystkie niejasności. fot. materiały własne Iberion

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: polskieradio24.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Iberion materiały własne

Wiadomości

Wypoczynek w parku krajobrazowym zamienił się w koszmar. Babcia zginęła ratując wnuczkę. Tragedia w Indianie

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Zbigniew Ziobro uderza w Unię Europejską. "Ostrzegaliśmy i nie mam z tego powodu satysfakcji"

Czytaj więcej >
"Wkrótce Putin przejdzie na emeryturę". Dmitrij Miedwiediew zdradził nazwisko następcy dyktatora

Wiadomości

"Wkrótce Putin przejdzie na emeryturę". Dmitrij Miedwiediew zdradził nazwisko następcy dyktatora

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Przerażające znalezisko w rzeszowskim hotelu. W jednym z pokoi znaleziono zwłoki mężczyzny

Czytaj więcej >
Adam Glapiński znów atakuje Donalda Tuska. Padły poważne oskarżenia

Wiadomości

Adam Glapiński znów zaatakował Donalda Tuska. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP nie odpuszczają opozycji. Serwis pokazał materiał o "nieudacznikach"

Wiadomości

"Wiadomości" TVP nie odpuszczają opozycji. Serwis pokazał materiał o "nieudacznikach"

Czytaj więcej >