Goniec.pl > Polska > Prezydent Sosnowca pokazał brutalne nagranie. Kamera zarejestrowała skandaliczny czyn młodego mężczyzny
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 09.08.2022 19:38

Prezydent Sosnowca pokazał brutalne nagranie. Kamera zarejestrowała skandaliczny czyn młodego mężczyzny

sosnowiec
Facebook/Arkadiusz Chęciński

Prezydent Sosnowca nie mógł uwierzyć własnym oczom. Nagranie, które zobaczył, sprawiło, że utracił część wiary w ludzkość. Brutalne zachowanie człowieka mieszkającego w jego mieście zostało uwiecznione i upublicznione. Ofiarą było bezbronne zwierzę.

Zamieszczony film z kamer monitorujących miasto wydał się prezydentowi ważny do skomentowania i taki w rzeczywistości był - przemoc wobec zwierząt w Polsce wciąż nie jest należycie karana, a "bracia mniejsi" są częstymi jej ofiarami.

Prezydent Sosnowca udostępnił brutalne nagranie. Był wzburzony skandalicznym zachowaniem w jego mieście

Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, zobaczył coś, co bardzo zmieniło postrzeganie przez niego mieszkańców jego miasta. Film z miejskiej kamery doprowadził go do szału. Postanowił się nim podzielić w mediach społecznościowych.

Sosnowiec słynie ze zbiornika wodnego Stawiki, nad którym w letnie wieczory przesiadują mieszkańcy miasta. Nie wszyscy są zupełnie trzeźwi, co było widać na nagraniu, które zamieścił Chęciński na Facebooku.

Młodzi mężczyźni bawiący się na pomoście zabalowali trochę za bardzo. W pewnym momencie podbiegł do nich pies. Nagle jeden z członków grupy chwycił zwierzę i wrzucił je do wody.

- Brakuje mi słów! Jakiś dzban wrzucił bezbronnego psiaka do Stawików, a grupka "kolegów" przyglądała się. Operator monitoringu, widząc to zdarzenie, powiadomił służby i jednocześnie wezwał całą ekipę, aby ta przestała znęcać się nad zwierzęciem. Ci ekspresowo uciekli. Strach pomyśleć, co jeszcze mogli zrobić czworonogowi - pisał na swoim profilu prezydent Sosnowca.

Psa na szczęście udało się uratować dzięki szybkiej reakcji postronnych. Według relacji "Faktu" na miejscu pojawili się mundurowi, ale nagranych mężczyzn nie udało się schwytać.

Przemoc wobec zwierząt jest jednak zjawiskiem, które zdarza się właściwie ciągle. W swoich domach i na podwórkach często czworonogi stają się obiektem agresywnych zabaw - są też kopane i bite. Powoli w Polsce zmienia się mentalność dotycząca przemocy wobec zwierząt, ale to zjawisko postępuje bardzo powoli. Można mieć jedynie nadzieję, że tak stanowcze działania, jak to prezydenta Sosnowca, sprawią, że wkrótce takich przypadków będzie jeszcze mniej.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, Fakt.pl

Tagi: Sosnowiec pies