Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Polska > Premier zaatakował "Fakty" TVN, na odpowiedź nie musiał długo czekać. Zaskakujące sceny
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 05.12.2023 08:36

Premier zaatakował "Fakty" TVN, na odpowiedź nie musiał długo czekać. Zaskakujące sceny

Fakty TVN
"Fakty TVN", 4.12.23

Podczas swojej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do "afery wiatrakowej" stwierdził, że dziennikarze TVN z pewnością wytną w materiale jego wypowiedź. - No to naprawdę godni następcy Jerzego Urbana - powiedział. Na reakcję stacji nie musiał długo czekać. "Fakty" odpowiedziały stanowczym materiałem.

Mateusz Morawiecki porównał "Fakty" TVN do Jerzego Urbana

Premier Mateusz Morawiecki, jak sam przyznał podczas swojej konferencji prasowej, zaczął coraz bardziej wierzyć w powodzenie misji stworzenia rządu i znalezienia większości w polskim parlamencie. Wiary w skrzydła Morawieckiemu z całą pewnością dodała w ostatnim czasie dosyć głośna „afera wiatrakowa” (zmniejszająca m.in. minimalną odległość urządzeń od budynków mieszkalnych), która pojawiała się w projekcie ustawy zamrożenia cen energii.

PiS od kilku dni podkreśla negatywne skutki zapisów ustawy, choćby nieprawdziwą możliwość wywłaszczenia ziem pod budowę wiatraków. Podczas konferencji prasowej, Mateusz Morawiecki stwierdził również, że temat afery przez niektóre media jest celowo przemilczany. 

Zmarł drugi z policjantów postrzelonych przez Maksymiliana F. Policja właśnie to potwierdziła

Premier Morawiecki o "Faktach": "To na pewno TVN wytnie"

- Rzecznik słusznie zauważył, że redakcja "Faktów" TVN nie ma żadnego pytania dotyczącego lex Kloska, dotyczącego afery wiatrakowej - mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej premier Morawiecki. - Ba, to na pewno TVN wytnie, bo oni są mistrzami cenzury - dodawał.

- Chcę powiedzieć, że tak mnie poinformowano, że wtedy, kiedy wybuchła afera wiatrakowa, "Fakty" TVN w ogóle jej nie zauważyły. No to naprawdę godni następcy Jerzego Urbana - wypalił premier Morawiecki, co z całą pewnością nie spodobało się dziennikarzom stacji. Już wieczorem w wydaniu "Faktów" z 4 grudnia, które prowadziła Anita Werner pojawiła się odpowiedź redakcji w materiale Jakuba Sobieniowskiego.

"Fakty TVN" odpowiadają Morawieckiemu w materiale

- Urban słynął z kłamliwych konferencji prasowych. Dzisiaj na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki nie mówił prawdy. "Fakty" już w zeszłym tygodniu informowały o przepisach ustawy wiatrakowej - zaznaczył reporter, pokazując materiału o kontrowersyjnej ustawie z piątkowego wydania "Faktów", które prowadziła przez Dianę Rudnik.

Następnie redaktor przypomniał, jak od lat Zjednoczoną Prawicę i jej obóz wspiera Ojciec Rydzyk i jego media. Wyemitowano wspólne tańce i modlitwy polityków PiS z obchodów 32. rocznicy działalności Radia Maryja. - Na to nie mógł liczyć nawet Jerzy Urban. Nie miał takiego wsparcia peerelowskich mediów, jakie ma dzisiaj PiS ze strony niektórych mediów - podsumował dobitnie w swoim materiale dziennikarz "Faktów".

fakty.png
Fakty TVN z 1.12.23

Źródło: Fakty TVN 4.12.23