Goniec.pl
Screen Youtube / Onet.pl

Screen Youtube / Onet.pl

Pracownicy "Newsweeka" ujawnili wstrząsającą prawdę ws. Tomasza Lisa. W sieci zawrzało

24 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Ostatnie dni nie są zbyt udane dla znanego i cenionego dziennikarza Tomasza Lisa. Publicysta stanął w obliczu poważnych oskarżeń ze strony swoich byłych współpracowników, którzy na łamach Wirtualnej Polski zarzucają mu poniżanie, wulgarne, seksistowskie odzywki, a także tragiczną atmosferę w pracy. Relacje poszkodowanych dosłownie odbierają mowę, aczkolwiek sam zainteresowany „kategorycznie zaprzecza” wszystkim zarzutom i twierdzi, że publikacja WP to „zestaw półprawd”.

Nie minął miesiąc, odkąd Tomasz Lis stracił pracę w redakcji "Newsweeka", a na jaw wyszły nowe, niepokojące fakty dotyczące kulis jego odejścia z tego niezwykle popularnego medium.

Screen Youtube / Janusz Jaskółka

Kaczyński zapowiedział rezygnację z funkcji prezesa PiS. Z jego ust padła istotna deklaracja

CZYTAJ DALEJ

24 maja, Tomasz Lis, po 10 latach bycia redaktorem naczelnym "Newsweeka", rozstał się z Ringier Axel Springer Polska. Zarząd spółki zdecydował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z dziennikarzem, nie upubliczniając powodów tej zaskakującej decyzji. Nie ulega wątpliwości, że ceniony publicysta był jednym z ojców założycieli, jak i motorem napędowym całej redakcji.

W mediach huczało od plotek, że głównym powodem decyzji zarządu może być mobbing, a także kuriozalne zachowanie względem swoich współpracowników. Sprawą zainteresowała się redakcja Wirtualnej Polski, która nagłośniła kulisy odejścia znanego publicysty z "Newsweeka".

Dziennikarze portalu dotarli do pracowników medium, którzy byli niezadowoleni ze współpracy ze słynnym dziennikarzem. W jawny sposób skarżyli się na niewłaściwe zachowania Lisa, który miał dopuszczać się mobbingu względem swoich pracowników. Co ciekawe, na temat Tomasza Lisa wypowiedziało się kilkadziesiąt osób, które na co dzień pracują w redakcji "Newsweeka". Wszystkie z nich podkreślały, że dziennikarz zachowywał się poniżej wszelkiej krytyki, tworząc toksyczne warunki pracy.

„Nie podoba się, to wypier****”

WP ustaliło, że poszkodowani pracownicy mieli zgłaszać negatywne zachowania Tomasza Lisa do „właściwych komórek firmy”. Ich relacje nie przynosiły odpowiednich rezultatów, aż do wyżej wspomnianej daty, kiedy to naczelny pożegnał się ze swoim stanowiskiem.

Co niezwykle niepokojące, pierwsze potwierdzone zgłoszenie dotyczące zachowania Tomasza Lisa ma pochodzić z 2018 roku. W treści skargi zawarto, że naczelny wyśmiewa się z wyglądu oraz ubioru jednego z dziennikarzy, stosując przy tym kuriozalne porównania.

Wraz z upływem lat zachowanie Tomasza Lisa stawało się coraz bardziej wstrząsające, a on sam czuł się bezkarny. Świadczy o tym mnogość pism, które były wysyłane do zarządu spółki. Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności, a także relacje "ofiar" Tomasza Lisa, jest to człowiek niezwykle mściwy, który jest w stanie zaszkodzić każdemu, kto stanie na jego drodze. Idealnym przykładem może być pewien starszy dziennikarz, który po zastrzeżeniu, że czuje się mobbingowany, został usunięty z redakcji.

- To było mnóstwo drobnych rzeczy, które składały się w całość, nieprzyjemną atmosferę przesiąkniętą chamstwem - relacjonował w rozmowie z WP poszkodowany dziennikarz.

Pracownicy notorycznie skarżyli się na poranne kolegia, a szczególnie, gdy Tomasz Lis był w dobrym nastroju. Wówczas poziom jego intelektu zjeżdżał poniższej wszelkiej krytyki, a on sam opowiadał wstrząsające żarty, które redaktorzy określali mianem "świńskich". Wskazują również, że były przepełnione seksualnymi odniesieniami o gejach. Z kolei, gdy znajdował się w złym nastroju, miał wulgarnie krytykować wszystkie zgłaszane tematy.

- Często po rozmowie z szefem z trudem powstrzymywałam łzy. Albo płakałam. Raz na szczególnie okropnym kolegium miałam atak paniki, ale bałam się prosić o pomoc, więc wyszłam z sali. Zajęła się mną koleżanka z sekretariatu - zdradziła w rozmowie z WP jedna z mobbingowanych pracownic.

Tomasz Lis zareagował na publikacje Wirtualnej Polski. "To zestaw półprawd"

Sam zainteresowany w stanowczy sposób zaprzeczył wszelkim oskarżeniom o mobbing. W swoim wyjaśnieniu zaznaczył, że jego rola naczelnego redakcji zmuszała go do przedstawiania konstruktywnej krytyki, aczkolwiek w jego ocenie zawsze była ona wyrażona w sposób kulturalny, a przede wszystkim miała na celu dobro odbiorców "Newsweeka".

- Żadne wyszydzanie wyglądu czy ubioru nie miało miejsca, bo - poza wszystkim - są to kwestie, które zupełnie mnie nie interesują. Równie kategorycznie zaprzeczam, by dochodziło do gnębienia, prześladowania czy zastraszania kogokolwiek - poinformował dziennikarz.

- Uważam, że nigdy nie naruszałem niczyich psychicznych i fizycznych granic oraz niczyjej strefy komfortu. Nie komentowałem wyglądu lub ubioru - podsumował Tomasz Lis.

Krzysztof Kowalewski grób/TRICOLORS/East News

Widok grobu Krzysztofa Kowalewskiego ponad rok po śmierci przyprawia o łzy. Zaskakujący widok

Krzysztof Kowalewski był uwielbianym aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym, kabaretowym i radiowy. Swoją popularność zawdzięczał głównie licznym rolą komediowym. Na filmowym ekranie zadebiutował w 1960 w filmie Aleksandra Forda Krzyżacy, wystąpił w około 120 filmach i serialach telewizyjnych. Uwielbiany aktor zmarł 6 lutego 2021 w Warszawie w wieku 84 lat.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Agresywny mężczyzna zaatakował posłankę Filiks na ulicy. Skandaliczna interwencja policji

  • Dziecko stanęło na ołtarzu podczas mszy świętej. Zaskakująca reakcja księży

  • Szczecin. Tragiczna śmierć 1,5-rocznego dziecka w aucie. Prokuratura wszczęła postępowanie


Źródło: Wirtualna Polska / Goniec.pl

Tagi:

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

Strażacy pilnie apelują, w czasie upałów powróciło zagrożenie zatrucia czadem

Wiadomości

Lublin: Koszmarne odkrycie w przydomowym garażu, nie żyje dwóch mężczyzn. Strażacy apelują

Czytaj więcej >
Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Wiadomości

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Błaszczak uciszył marszałek i uderzył w opozycję

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolnośląskie: Pociąg uderzył w autobus. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jiang Zemin. Były prezydent Chin odszedł w wieku 96 lat

Czytaj więcej >
"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone"

Wiadomości

"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone". Generał ocenił propozycję polskiego MON

Czytaj więcej >