Goniec.pl
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Posłanka PO dostaje groźby po występach w TVP. "To się dzieje za każdym razem"

16 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Jad, który od lat sączy Prawo i Sprawiedliwość zatruwa kolejne kręgi. Już nie tylko partia rządząca i posłuszne jej media, ale i zwykli obywatele stojący murem za Zjednoczoną Prawicą posuwają się do haniebnych czynów. Jak zdradziła w rozmowie z Onetem posłanka PO Marta Wcisło, jej występy w TVP owocują falą nienawiści i stekiem gróźb. Mimo tego, parlamentarzystka nie zamierza przestać obnażać kłamstw i przewinień u szczytów władzy.

Jarosław Kaczyński może być z siebie naprawdę dumny. Wieczny kawaler z Żoliborza, choć własnych dzieci nie doczekał, ma spore doświadczenie i sukcesy w wychowywaniu posłusznej sobie grupy obywateli, których śmiało można określić mianem pozbawionych hamulców agresorów.

wiadomości tvp donald tusk

"Wiadomości" TVP znów zaatakowały Donalda Tuska. Tym razem w kontekście zatrucia Odry

CZYTAJ DALEJ

Aby trud ten nie został zniweczony nieustannie troszczy się zaś Telewizja Polska, która podsyca wojnę polsko-polską i chętnie eskaluje społeczny konflikt. To, jak się nieraz przekonaliśmy, może doprowadzić do prawdziwych tragedii, mimo tego to właśnie partyjne interesy wydają się być wciąż obowiązującą racją stanu.

Walka partii i elektoratów trwa

To, co z pewnością należy do wielkich osiągnięć TVP, to skuteczne zohydzenie całej rzeszy Polaków postaci Donalda Tuska, który jest rzekomo zarówno rosyjskim, jak i niemieckim agentem, obibokiem, złodziejem i kłamcą, a teraz także trucicielem.

Niechęć wobec byłego premiera podsycana jest zresztą przy każdej okazji, ale w rzeczywistości celem PiS i jego elektoratu jest każdy, kto ośmieli się powiedzieć choć zdanie prawdy o polskim rządzie na antenie reżimowej telewizji.

O tym, że język trzeba trzymać za zębami, sympatycy ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego usilnie próbują przekonać m.in. posłankę PO Martę Wcisło. Nie czynią tego jednak wyrafinowanymi metodami perswazyjnymi, ale bulwersującymi środkami, udowadniającymi, jak nisko zdążyła upaść społeczna debata.

Posłanka PO otrzymuje groźby

O posłance Wcisło jest ostatnio wyjątkowo głośno w związku z jej brawurowym wystąpieniem w TVP Info, gdzie dosłownie zaszachowała obecnego w studiu posła Zbigniewa Ziobry Janusza Kowalskiego.

Po tym upokarzającym dla Kowalskiego występie polityczka opublikowała w sieci zrzuty wiadomości, które otrzymała wraz z zakończeniem emisji programu. Jak można się spodziewać, nie zawierały one podziękowań i pochwalnych pieśni.

W rozmowie z Onet.pl Wcisło przyznała, że podobna korespondencja trafia do niej za każdym razem, gdy tylko pojawi się na antenie państwowej telewizji. Jej skrzynka e-mail, WhatsApp i Messenger dosłownie kipią od nienawistnych przekazów, szkalujących ją i jej współpracowników, a także zawierających groźby.

Parlamentarzystka uważa, że nasilona agresja to wynik bezkompromisowej postawy i mówienia wprost o rzeczach nieprzychylnych wobec władzy. - Moim zdaniem takie wiadomości mają sprawić, bym przestała chodzić do telewizji publicznej i mówić prawdę o partii rządzącej. Mój udział w programach nie jest kaprysem. Ja po prostu przekazuję tam prawdę, którą słyszę od zwykłych ludzi - twierdzi.

Danuta Holecka zadawała ważkie pytania w trakcie programu "Gość Wiadomości"

Danuta Holecka znów to zrobiła. Dziennikarka nie kryła emocji podczas wywiadu z Mariuszem Błaszczakiem

CZYTAJ DALEJ

Wcisło: "Pan Kowalski szczuje jednych Polaków na drugich"

Jak zaznacza Marta Wcisło, choć każdy szokujący przypadek został zgłoszony służbom, te nie garną się do interwencji. Ona pozostaje jednak niezrażona i wierzy, że sprzeczki, takie jak z posłem Kowalskim, mają sens, bo odkłamują rzeczywistość.

- Jak można mówić, że Polska za chwilę będzie landem niemieckim? Przecież to się w głowie nie mieści. A kiedy słyszę, że powinnam kandydować nie do Sejmu, tylko do niemieckiego Bundestagu, to mam milczeć? - pyta ze złością.

Co więcej, nie zamierza odpuszczać zwłaszcza swojemu niedawnemu interlokutorowi i ponownie w niego uderza, nazywając go "cwaniakiem", który szuka metody na zaistnienie.

- Poseł Kowalski stosuje antyniemiecką retorykę, a sam pobierał pieniądze ze spółki, która miała kapitał niemiecki. To hipokryzja i plucie ludziom w twarz. Pan Kowalski szczuje jednych Polaków na drugich - podsumowuje.

Pytana o to, czy istnieje realna groźba polexitu, posłanka bez wahania sugeruje zaś, że antyunijna retoryka to sprawdzony przez PiS scenariusz szukania jakiegoś wroga. - A zarządzanie strachem to najlepsze, co potrafi robić partia rządząca - uważa.

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Onet

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Początek października, a ceny prądu już ostro w górę. Internauta porównał rachunki za prąd z ostatnich miesięcy i złapał się za głowę

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Trzaskowski: "Poziom bezczelności pana premiera Jacka Sasina przekroczył już wszelkie granice"

Czytaj więcej >
Idabel Police Department

Wiadomości

USA. Zabiła ciężarną kobietę i wycięła z brzucha jej dziecko. Jest wyrok

Czytaj więcej >
Władimir Putin dekrety przygotowujące aneksję Chersonia i Zaporoża. Dyktator znów zadrwił z międzynarodowego prawa

Wiadomości

Rosyjska propaganda uderza w Polskę. "Działa na rzecz rozpadu NATO"

Czytaj więcej >
SERGEI BOBYLYOV/AFP/East News

Wiadomości

Władimir Putin zlecił przejęcie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Dekret został podpisany

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Ministerstwo Obrony Narodowej wydało komunikat ws. pogrzebu Jerzego Urbana

Czytaj więcej >