Goniec.pl

Państwowa Straż Pożarna

Katowice: Wybuch gazu w kamienicy, budynek się zawalił. Są poszkodowani, trwa akcja ratunkowa

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

W Katowicach w kamienicy przy ul. Biskupa Herberta Bednorza doszło do potężnego wybuchu gazu. W wyniku zdarzenia doszło do częściowego zawalenia budynku, z którego ewakuowano 7 osób. Jednego dorosłego i dwoje dzieci przetransportowano do szpitala. Nie ma pewności czy ktoś nie został pod gruzami.

Eksplozja gazu w Katowicach

Do wybuchu doszło ok. 8:30 w kamienicy przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Katowicach . Na miejscu jest obecnie 25 zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia-Zdroju z dwoma psami ratowniczymi. Na miejscu jest ponad 60 strażaków.

Poszkodowanych zostało 7 osób, w tym dwoje dzieci w wieku 3 i 4 lat, które trafiły do szpitala, podobnie jak jedna osoba dorosła. - Dzieci mają urazy kończyn. Są delikatnie poparzone - przekazał w rozmowie z Polsat News Łukasz Pach, dyrektor wojewódzkiego pogotowia ratunkowego w Katowicach. Jedna poparzona osoba dorosła została przewieziona do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. 

Jak przekazali funkcjonariusze służb, na razie nie wiadomo czy wszyscy zostali wydubyci spod gruzów. - Do wybuchu doszło w pomieszczeniach plebanii kościoła. W chwili wybuchu w budynku siedem osób powinno być w środku i na obecną chwilę wszystkie te osoby są wyprowadzone.

Najprawdopodobniej tyle osób, ile mogło być w środku, tyle zostało wydobytych czy ewakuowanych - powiedział PAP podkomisarz Łukasz Kloc z katowickiej policji. Uszkodzona jest też ściana sąsiedniego budynku, powybijane są szyby.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Państwowa Straż Pożarna, PAP, Polsat News

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Majątek abp. Głódzia powala. Ukarany przez Watykan duchowny żyje w pałacu
Czytaj więcej >

Polska

Z trumny w zakładzie pogrzebowym nagle rozległ się kaszel. Niebywałe, co się stało
Czytaj więcej >

Polska

Śląskie: Tragedia na drodze, w osobówkę uderzył tir. 34-latka nie udało się uratować
Czytaj więcej >

Polska

Zuchwała kradzież po niedzielnej mszy. Złodziej nie miał żadnych skrupułów
Czytaj więcej >

Polska

Dusił własne dziecko, matka się przyglądała. Nowe, wstrząsające fakty w sprawie
Czytaj więcej >

Polska

Donald Tusk przeszedł na wcześniejszą emeryturę. W PiS zawrzało
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]