Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Pokazała, co w szpitalu robią ze sprzętem od WOŚP. Owsiak odpowiada
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 29.02.2024 21:28

Pokazała, co w szpitalu robią ze sprzętem od WOŚP. Owsiak odpowiada

jurek oswiak wośp mikrofon
Kapif

Pani Beata nie kryła swojego oburzenia po tym, co zobaczyła podczas wizyty w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Kobieta towarzyszyła tam swojej córce. Podczas pobytu zwróciła uwagę na fotele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miały one służyć rodzicom pacjentów, natomiast według niej były wykorzystywane przez personel medyczny. Na sytuacje odpowiedział szpital, a także Jurek Owsiak.

Kobieta pokazała, jak wykorzystywany jest dar od WOŚP

Sytuacja miała miejsce w Szpitalu Jurasza w Bydgoszczy. Na początku lutego pani Beata odwiedziła tam córkę, która przebywała na oddziale intensywnej terapii. Kobieta podzieliła się zaskakującym zdjęciem ze środka placówki. Według jej relacji fotele, które zostały podarowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, były wykorzystywane niezgodnie z ich przeznaczeniem. Siedzieli na nich lekarze, podczas gdy powinny one służyć bliskim pacjentów. Ze zdjęć pani Beaty wynika, że ona sama musiała siedzieć przy łóżku córki na fotelu obrotowym, wykorzystywanym przeważnie do biurek komputerowych.

ZOBACZ TAKŻE: Minimum 1335 zł miesięcznie z ZUS. O tym świadczeniu wie niewielu

Wypadek wojskowej ciężarówki. Przewróciła się i wpadła do rowu

Dary od WOŚP wykorzystywane przez personel szpitala?

Jak zapewniła pani Beata, jej skargi i zwracanie uwagi nic nie dały w tej sytuacji. Użytkowanie foteli przez personel medyczny, zamiast przez bliskich chorych, miało mieć miejsce za przyzwoleniem oddziałowej, która rzekomo sama z nich korzystała. Sprawa miała zostać zgłoszona do WOŚP. Tymczasem odpowiedzi udzielił sam szpital. Rzeczniczka w rozmowie z portalem o2.pl potwierdziła, że zdjęcie mogło zostać wykonane na terenie szpitala, oraz że takie fotele znajdują się w placówce. Według Marty Laski mebel widoczny na zdjęciu nie został podarowany przez WOŚP.

Widoczny na zdjęciu fotel stanowi wyposażenie Oddziału Klinicznego Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci i nie jest darem fundacji WOŚP. Natomiast na wyposażeniu oddziału znajdują się trzy fotele będące darem WOŚP – powiedziała.

Placówka nie odpowiedziała wprost, czy personel szpitala korzysta z foteli podarowanych przez WOŚP.

Fotele będące darem WOŚP są ogólnodostępne dla rodziców, opiekunów pacjentów – powiedziała Marta Laska.

ZOBACZ TAKŻE: Zapytaliśmy emerytów, jak im się żyje. Odpowiedzi mocno zaskoczyły

Jurek Owsiak odpowiada na sytuacje w bydgoskim szpitalu

W sprawie głos zabrał także głównodowodzący fundacji WOŚP, Jurek Owsiak. Podkreślił, że zależy mu na zapewnieniu komfortu bliskim pacjentów. Według przekazywanej przez niego informacji fundacja miała już zakupić 5443 foteli.

Są one tak zaprojektowane, aby osoba, która przebywa z dzieckiem 24 godziny na dobę, mogła odpocząć, zrelaksować się, a także spędzić noc z dzieckiem w jak najbardziej komfortowych warunkach. Temu służy leżanka i zgodnie z naszą wolą ma być tylko w ten sposób wykorzystywana na oddziałach szpitalnych – powiedział w rozmowie z o2.pl.

Prezes WOŚP przypomniał sytuację sprzed siedmiu lat, kiedy jego zespół otrzymał szokujący list od matki, która w zatrważających warunkach musiała czuwać przy swoim dziecku. Od tego momentu fundacja ma zwracać szczególną uwagę na takie zapotrzebowanie.

Na dzień dzisiejszy Fundacja jest na bieżąco z jakimikolwiek prośbami o zakup takich leżanek – zapewnił Jurek Owsiak.

Według nieoficjalnych doniesień WOŚP ma przyjrzeć się doniesieniom z bydgoskiego szpitala.

 

Źródło: o2.pl