Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wypadek wojskowej ciężarówki. Przewróciła się i wpadła do rowu
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 29.02.2024 16:08

Wypadek wojskowej ciężarówki. Przewróciła się i wpadła do rowu

ciężarówka wypadek droga
KPPSP w Braniewie / Facebook.com

W czasie ćwiczeń wojskowych DRAGON-24 doszło do wypadku z udziałem dwóch aut osobowych. W miejscowości Płoskinia (woj. warmińsko-mazurskie) wojskowa ciężarówka, należąca do 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, przewróciła się i wpadła do rowu. Łącznie pojazdami podróżowało 6 osób, jedna z nich trafiła do szpitala.

Wypadek w czasie ćwiczeń DRAGON-24

Tegoroczne manewry są największymi w historii NATO od 1988 roku. „Steadfast Defender 2024” to ćwiczenia, w których udział ma wziąć 90 tys. żołnierzy z 31 państw członkowskich NATO i Szwecji, która przechodzi obecnie proces akcesyjny do Sojuszu. Polska część nosi nazwę DRAGON-24. Ćwiczenia oficjalnie rozpoczęły się 24 stycznia i mają potrwać do końca maja. W czasie realizowania zadań w ramach polskich manewrów doszło do wypadku z udziałem wojskowej ciężarówki.

ZOBACZ TAKŻE: Wojsko pilnie apeluje do Polaków. Mówi o “obcym wywiadzie”

Minimum 1335 zł miesięcznie z ZUS. O tym świadczeniu wie niewielu

Wypadek ciężarówki Wojska Polskiego

Do zdarzenia doszło w środę, 28 lutego, około godziny 14. Braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych i ciężarówki w miejscowości Płoskinia (woj. warmińsko-mazurskie). Na miejscu okazało się, że przewrócony został wojskowy samochód ciężarowy marki Star 266 M2. Pojazd należy do 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

ZOBACZ TAKŻE: Zapytaliśmy emerytów, jak im się żyje. Odpowiedzi mocno zaskoczyły

Wypadek wojskowej ciężarówki. Jedna osoba trafiła do szpitala

Na miejscu pracowały trzy zastępy KPPSP w Braniewie, zastęp z OSP Płoskinia, policja, pogotowie ratunkowe i żandarmeria wojskowa. Jak przekazali strażacy, doszło do zderzenia mitsubishi i audi, w wyniku którego jedno z aut uderzyło w bok ciężarówki. Wojskowy pojazd przewrócił się i znalazł w przydrożnym rowie.

Samochodami podróżowało łącznie 6 osób. W zdarzeniu poszkodowana została jedna z nich, jadąca wojskową ciężarówką. Została przewieziona do szpitala w Elblągu. Pozostali uczestnicy nie doznali obrażeń.

Źródło: strazacki.pl, KPPSP w Braniewie.