Goniec.pl > Świat > Piorun uderzył w samolot na pasie lotniska. W środku byli pasażerowie
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 26.06.2023 22:22

Piorun uderzył w samolot na pasie lotniska. W środku byli pasażerowie

samolot
Twitter/@LITAirport

Media obiegło niecodzienne nagranie, na którym widzimy, jak w samolot linii American Airlines stojący na pasie lotniska nagle uderza piorun. W środku byli pasażerowie. Autor nagrania oraz przedstawiciele lotniska poinformowali, że maszynie oraz podróżującym nic się nie stało. 

Piorun uderzył w samolot. Nietypowa sytuacja nagrana na wideo

Sytuacja miała miejsce na lotnisku w amerykańskim stanie Arkansas. Samolot wylądował w czasie burzy i był już na pasie lotniska. W pewnym momencie uderzył w niego piorun. Cała sytuacja została uchwycona na nagraniu jednego z internautów.

Na filmie słychać głos mężczyzny, który komentuje, że to mało prawdopodobne, aby kolejne wyładowanie trafiło w samolot. Ku jego zaskoczeniu, następny piorun uderza prosto w maszynę Embraera E175 stojącą na pasie lotniska po wylądowaniu.

- Wow, to nie wyglądało dobrze - słyszymy głos innego świadka całego zdarzenia.

Nowe informacje ws. zabójstwa Anastazji. Ujawnili treść SMS-a, którego miał wysłać 32-latek

Piorun uderzył w samolot. Wszystko uchwycono na filmie

Samolot stał na płycie lotniska tuż po wylądowaniu ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Autor filmu przyznał jednak w rozmowie z serwisem Viral Press, że uderzenie pioruna nie wyrządziło poważnych szkód i większych konsekwencji.

- Wszystko było w porządku, samolot dotoczył się do swojego stanowiska, a pasażerowie wysiedli. Na miejsce wysłano techników, którzy zajęli się szacowaniem zniszczeń - powiedział nagrywający.

Całą sytuację skomentowało również lotnisko. „Przypomnienie z naszego lotniska, dlaczego operacje zostają wstrzymane w czasie burzy. Na szczęście nikt nie został ranny” - napisano na profilu Bill and Hilary Clinton National Airport.

Samolot trafiony piorunem. To się zdarza

Uderzenie pioruna w samolot jak się okazuje, wcale nie jest takim rzadkim zjawiskiem. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku w Polsce, a mogli się o tym przekonać pasażerowie polskiego Boeinga 787-8 Dreamlinera, w który na początku zeszłego roku uderzył piorun krótko po starcie. 

Maszyna lecąca pierwotnie do Panamy musiała zawracać na lotnisko w Warszawie po niecałych 30 minutach od startu. Inspekcja przeprowadzona po tej sytuacji wykazała, że maszyna nie doznała żadnych uszkodzeń.

Z kolei w listopadzie nad Wielką Brytanią piorun uderzył w Airbusa Belugi XL5. Samolot kontynuował lot i bezpiecznie wylądował w Niemczech. 

 

Źródło: Interia

Tagi: samolot burza