Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pilna ewakuacja w polskim mieście. Na miejsce jedzie wojsko
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 08.12.2023 15:15

Pilna ewakuacja w polskim mieście. Na miejsce jedzie wojsko

policja radiowóz
(zdj. ilustracyjne) policja.pl

Pilna akcja służb w Olsztynie. Policja zdecydowała, iż konieczna jest ewakuacja sporej liczby mieszkańców znajdujących się w okolicy ulicy Sielskiej. Wszystko przez ujawnione na placu budowy znalezisko.

Olsztyn: pilna akcja służb, podjęto decyzję o ewakuacji

Piątek (08.12) w Olsztynie rozpoczął się pilną akcją służb. Komenda Miejska Policji w Olsztynie potwierdza, iż w godzinach przedpołudniowych oficer dyżurny otrzymał niepokojąca wiadomość. W zgłoszeniu wskazano, iż konieczna jest interwencja w okolicy ul. Sielskiej.

Sprawa była poważna. - Podczas prac na terenie budowy został znaleziony niewybuch - przekazała policja z Olsztyna. Po dojechaniu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, a sytuacja była na tyle poważna, iż podjęto decyzję o ewakuacji.

Danuta Holecka straciła cierpliwość, idzie do sądu. "Jestem zaszczuwana"

Policja podjęła decyzję o ewakuacji

Ewakuacja mieszkańców Olsztyna nie dotyczy terenu całego miasta. - Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci podjęli decyzję o ewakuacji osób z pobliskich budynków - od ul. Sielska 34 w promieniu 500 metrów - wyjaśnili policjanci.

ZOBACZ: Nie żyje jedna osoba. Śmiertelny wypadek na A4 z udziałem busa

Dodatkowo zamknięto przejazd ul. Sielską. Droga będzie zamknięta aż do czasu usunięcia niewybuchu. Na jezdni staną policjanci, którzy będą kierować ruchem. Na placu budowy pojawiły się konkretne jednostki.

Policjanci czekają na saperów z wojska

Policjanci wezwani na miejsce poza zarządzeniem i przeprowadzeniem ewakuacji oraz zabezpieczeniem miejsca w okolicy placu budowy, gdzie znaleziono niewybuch, nie są w stanie sami zniwelować zagrożenia. Do tego niezbędni są specjaliści posiadający sprzęt gwarantujący bezpieczeństwo całej akcji.

ZOBACZ: Wybuch w polskim mieście. Nie żyje jedna osoba, dwie są poważnie ranne

Wiadomo, iż na plac budowy z niewybuchem wysłana została specjalna grupa  rozpoznania minersko-pirotechnicznego. To właśnie ci funkcjonariusze znajdują się najbliżej pocisku i zabezpieczyli ten teren przed osobami postronnymi. - Informacja o znalezisku została przekazana do Centralnego Ośrodka Koordynacji Rozminowania we Wrocławiu, a następnie do jednostki wojskowej, której żołnierze ostatecznie zabezpieczą znalezisko i zajmą się jego neutralizacją. Niewybuch ma zostać podjęty przez saperów - dodała KMP w Olsztynie. Nie ujawniono, kiedy ma się to stać.

Źródło: policja