Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje jedna osoba. Śmiertelny wypadek na A4 z udziałem busa
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 08.12.2023 10:22

Nie żyje jedna osoba. Śmiertelny wypadek na A4 z udziałem busa

wypadek bus
OSP Krzyżowa

Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Na wysokości Bolesława (woj. dolnośląskie) zderzyły się dwa pojazdy. Bus wjechał w odśnieżającą drogę pługopiaskarkę. GDDKiA ostrzega przed wielogodzinnymi utrudnieniami na trasie.

Autostrada A4: śmiertelny wypadek z udziałem pługopiaskarki

Poważny wypadek na autostradzie A4. Na jezdni na wysokości Bolesławca w województwie dolnośląskim w piątek (08.12) doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Z racji panującej aury i obowiązujących przepisów dotyczących utrzymania autostrad w konkretnych standardach nawet w czasie opadów śniegu, w ostatnich dniach na trasach w całym kraju pługopiaskarki nieustannie pojawiały się na kolejnych odcinkach A4. W piątek około godziny 6 rano w jedną z pługopiaskarek wjechał bus.

Niebywałe nagranie z Gliwic. Tak odśnieżali dach. Internauci bezlitośni

W wypadku na autostradzie A4 zginęła jedna osoba

Bus jadący autostradą A4 najechał na tył pracującej pługopiaskarki. Zderzenie było wyjątkowo silne, co widać na zdjęciach udostępnionych przez strażaków ochotników z jednostki w Krzyżowej.

ZOBACZ: Siła uderzenia była tak wielka, że z auta wypadł silnik. Służby miały ręce pełne roboty

Wypadek na autostradzie A4 zakończył się tragicznie. Potwierdzono, iż w wyniku zderzenia pługopiaskarki oraz busa zginęła jedna osoba. - Musieliśmy uwolnić kierowcę busa przy użyciu narzędzi hydraulicznych, strażacy wykonali resuscytację krążeniowo-oddechową, później przekazali poszkodowanego zespołowi ratownictwa medycznego. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować - przekazał starszy brygadier Piotr Pilarczyk, oficer prasowy bolesławieckiej straży pożarnej w rozmowie z TVN24. Kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia.

GDDKiA potwierdza utrudnienia na A4 i zaleca objazdy

Fragment autostrady A4, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku, jest niemal całkowicie zablokowany. Trasa została zamknięta nie tylko na czas akcji ratunkowej. Policjanci muszą zabezpieczyć ślady i dowody, które pozwolą na ustalenie dokładnych okoliczności wypadku. Kluczowe jest ustalenie, dlaczego bus wjechał w tył pługopiaskarki.

ZOBACZ: Wybuch w polskim mieście. Nie żyje jedna osoba, dwie są poważnie ranne

GDDKiA ostrzega przed utrudnieniami na autostradzie A4 na wysokości węzła Bolesławiec-Krzyżowa. Obecnie zablokowana jest już wyłącznie lewa jezdnia trasy, jednak nadal tworzą się duże korki. Wprowadzone zostały objazdy drogami lokalnymi.

Źródło: tvn24.pl