Paznokcie hybrydowe? Większość Polek popełnia katastrofalny błąd, nigdy nie rób tej jednej rzeczy
Paznokcie hybrydowe są ładnym dodatkiem w codziennym wyglądzie i zdecydowanie trwalszym od zwykłego lakieru. Choć od lat cieszą się ogromną popularnością, nadal wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że bardzo często popełnia katastrofalny błąd, który może prowadzić do problemów z płytką paznokcia.
Paznokcie hybrydowe. Liczy się odpowiednie podejście
Paznokcie hybrydowe pozwalają utrzymać ładny wygląd dłoni przez około 2 tygodnie. Mnogość kolorów, wzorów i technik, jakimi wykonywana jest stylizacja, potrafi uzależnić, więc salony manicure cieszą się pełnym obłożeniem. W sprzedaży dostępne są też świetne zestawy do samodzielnego zrobienia hybrydy.
Odpowiednie wykonanie paznokci hybrydowych zależy od wielu czynników. Najważniejsze jest poprawne przygotowanie dłoni, dla której obecność lakieru na płytce paznokcia nie jest naturalna.
Należy wobec tego usunąć skórki, które po zalaniu zmniejszą trwałość paznokci hybrydowych. Kolejnym krokiem powinno być dokładne zmatowienie płytki paznokcia, do której przywrze baza. Do pełnego sukcesu brakuje nałożenia produktów i utwardzenia pod lampą, jednak przedtem trzeba pamiętać o zamknięciu wolnego brzegu, czyli pokryciu cienką warstwą bazy krawędzi paznokcia.
Rewolucja w branży pogrzebowej. Porozmawiasz ze zmarłym bliskim Nadciąga Kristi. IMGW wydał pilne ostrzeżeniaJaki jest najgorszy błąd podczas robienia paznokci hybrydowych
Najczęściej popełnianym błędem wśród Polek w przypadku paznokci hybrydowych jest niewłaściwe usuwanie hybrydy. Łatwo zapomnieć, że to nie tylko lakier, ale też baza i top, które zamykają kolor i bardzo mocno przywierają do płytki paznokcia.
Taką zintegrowaną warstwę trzeba usuwać przy użyciu frezarki lub acetonu, posiadającego właściwości rozpuszczania hybrydy. Bardzo często jednak nie chce nam się czekać i kobiety albo próbują ją oderwać, albo skrobią przy użyciu jakichś ostrych narzędzi.
Do czego może prowadzić niewłaściwe zdejmowanie paznokci hybrydowych? Przede wszystkim możemy być pewni, że płytka paznokcia ulegnie uszkodzeniu, a w najgorszym wypadku dojdzie do zakażenia przez utworzoną ranę. W wielu sytuacjach powrót do poprzedniego stanu i zapobiegnięcie dalszym rozwarstwieniom trwa nawet kilka miesięcy.
Paznokcie hybrydowe i ich robienie. Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Choć zdecydowanie najpowszechniejszym błędem jest niewłaściwe ściąganie hybrydy, istnieją też inne przyzwyczajenia, które szkodzą zdrowiu. Mowa tutaj o niezadbaniu o sterylność urządzeń, nawet jeśli używamy ich tylko na sobie. W konsekwencji kobiety po zrobieniu paznokci hybrydowych są narażone na onycholizę – stan, w którym płytka paznokcia oddziela się od łożyska, czyli skóry bezpośrednio pod nim.
Warto zwyczajnie mieć świadomość, że paznokcie hybrydowe, skoro nie są naturalne, nie są nam zupełnie obojętne. Przy zachowaniu należytej ostrożności i zadbaniu o to, by za każdym razem były zdjęte w dobry sposób, możemy jednak cieszyć się pięknym elementem dłoni bez konieczności obawy o zdrowie.