NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Papież Franciszek opuścił szpital. Kobieta nagle rzuciła mu się na szyję, nagranie obiega sieć
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 01.04.2023 13:06

Papież Franciszek opuścił szpital. Kobieta nagle rzuciła mu się na szyję, nagranie obiega sieć

Papież Franciszek
FILIPPO MONTEFORTE/AFP/East News

Papież Franciszek, który ostatnie trzy dni spędził w szpitalu Gemelli w Rzymie, w sobotę 1 kwietnia opuścił placówkę medyczną. Kościelny hierarcha trafił pod opiekę lekarzy z trudnościami w oddychaniu. Tuż przed rzymską kliniką czekał na Ojca Świętego tłum przejętych wiernych. Jedna z kobiet, na widok Franciszka nie mogła powstrzymać silnych emocji. 

Głowa Kościoła Katolickiego trafiła do szpitala

W środę 29 marca światową społeczność wiernych Kościoła Katolickiego obiegła niepokojąca informacja odnośnie stanu zdrowia papieża Franciszka. Początkowe oświadczenie Watykanu wskazywało, że wizyta papieża została zaplanowana, uciszając wszelkie spekulacje na temat stanu jego zdrowia. Wieczorem jednak ukazała się smutna aktualizacja w kwestii  zdrowia papieża.

- W minionych dniach Papież Franciszek skarżył się na pewne trudności z oddychaniem i dziś po południu udał się do Kliniki A. Gemelli na badania lekarskie. Ich wynik wykazał infekcję układu oddechowego (z wyłączeniem infekcji Covid 19), która będzie wymagała kilku dni odpowiedniego leczenia szpitalnego. Papież Franciszek jest wzruszony licznymi otrzymanymi wiadomościami i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwy - mogliśmy przeczytać w komunikacie watykańskiego biura prasowego.

"Nasz nowy dom". Jej ojciec zabił jej matkę i siebie. Tragedia uczestników programu

Papież Franciszek opuścił szpital

W sobotę 1 kwietnia niepokój został rozwiany. Następca Świętego Piotra opuścił rzymski szpital po trzydniowej wizycie. Dużo wskazuje na to, że stan zdrowia kościelnego hierarchy uległ znacznej poprawie, ponieważ Franciszek z uśmiechem na twarzy pozdrawiał przejętych pielgrzymów oczekujących na pomyślne informacje w sprawie stanu zdrowia Głowa Kościoła Katolickiego.

Franciszek, w drodze do samochodu potwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że będzie przewodniczyć mszy w Niedzielę Palmową na placu Świętego Piotra. Na pytanie o samopoczucie i o to jak się czuje, z rozpromienioną twarzą dodawał: - Wciąż żyję


 

 

Para nie mogła opanować łez na widok papieża

Internet obiegły zdjęcia oraz nagrani wzruszonych wiernych, którzy w ostatnich dniach tłumnie zgromadzili się w pobliżu rzymskiej kliniki Gemelli. Osoba papieża wywołała niezwykle silne emocje u pewnej pary, która w gronie pielgrzymów oczekiwała na pozytywne wieści w kwestii zdrowia kościelnego hierarchy.

W mediach społecznościowych widać jak w pewnym momencie do wspartego na lasce papieża Franciszka podchodzi zapłakana para, która nie mogła powstrzymać łez na widok Ojca Świętego. Jak się okazało, stracili oni dziecko w ostatnich dniach. 86-letni hierarcha bez słowa przytulił zalaną łzami kobietę, wspólnie podejmując modlitwę. 

Źródło: Twitter/ Goniec