Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pabianice. Zwłoki mężczyzny z ranami kłutymi w łazience. Zatrzymano dwie osoby
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 26.11.2023 16:36

Pabianice. Zwłoki mężczyzny z ranami kłutymi w łazience. Zatrzymano dwie osoby

policja
Mazowiecka Policja

Tragiczne doniesienia z Pabianic (woj. łódzkie). W sobotę (25 listopada) wieczorem w jednym z mieszkań na terenie miasta odnaleziono zwłoki mężczyzny. Wszelkie ślady na jego ciele wskazują, że zginął od ciosów nożem. W sprawie zatrzymano już dwie osoby.

Pabianice. Zwłoki mężczyzny z ranami kłutymi w mieszkaniu

Makabryczne zgłoszenie wpłynęło do policjantów z Pabianic w sobotę (25 listopada) po godzinie 20. Jak się okazało, w jednym z mieszkań przy ul. Kilińskiego znaleziono mężczyznę, niedającego oznak życia.

Mundurowi udali się na miejsce, ale obecna w lokalu kobieta nie chciała wpuścić ich do środka, twierdząc, że nic złego się nie stało. Funkcjonariusze nie dali wiary tym stwierdzeniom i w końcu dostali się do mieszkania, gdzie natknęli się na prowadzące do łazienki ślady krwi.

- Policjanci odnaleźli ciało 39-letniego mężczyzny z widocznymi ranami kłutymi klatki piersiowej. Po oględzinach prokuratora i lekarza można stwierdzić, że mężczyzna zginął od ciosów zadanych nożem. W mieszkaniu widoczne były próby zacierania śladów krwi – poinformował w niedzielę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Stan zdrowia papieża Franciszka zmusił go do zerwania z tradycją. Wierni byli zaskoczeni

W sprawie zatrzymano dwie osoby

27-latka, która była partnerką życiową ofiary, została zatrzymana do dyspozycji pabianickiej prokuratury. Była nietrzeźwa. Poza nią, funkcjonariusze ujęli również 45-latka, przebywającego w mieszkaniu i spożywającego alkohol z kobietą przed przybyciem mundurowych.

ZOBACZ: Strażacy zostali wezwani do pożaru. Zamiast ognia znaleźli zwłoki małżeństwa

Wszystko wskazuje na to, że doszło do zbrodni zabójstwa. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Po wytrzeźwieniu, czyli najwcześniej w poniedziałek będzie możliwe przesłuchanie zatrzymanych – poinformował prok. Kopania.

Dramatyczne odkrycie w Krakowie

Do podobnego dramatu doszło równo tydzień przed wydarzeniami w Pabianicach także w Krakowie. W sobotę 18 listopada w jednym z mieszkań przy ul. Bytomskiej odnaleziono zwłoki 20-latki.

Prokuratura Okręgowa przekazała, że ślady na ciele kobiety wskazują, że padła ona ofiarą zabójstwa i pod takim kątem wszczęte zostało śledztwo.

ZOBACZ: 19-latka dachowała, chwilę później została śmiertelnie potrącona. Żałoba na uczelni, przejmujący wpis ojca

Sekcja zwłok zmarłej odbyła się w poniedziałek, ale ze względu na dobro postepowania, śledczy nie zdradzają jej wyników. RMF FM podało, że podejrzanym o morderstwo może być 21-letni partner ofiary. Nieoficjalnie mówi się, że mężczyzna wyleciał do Wielkiej Brytanii.

Źródło: RMF FM, Radio ZET