Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyją dwie nastolatki, ciało drugiej znaleziono po dwóch dniach. Jest wiele hipotez
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.11.2023 13:21

Nie żyją dwie nastolatki, ciało drugiej znaleziono po dwóch dniach. Jest wiele hipotez

policja radiowóz dom
(zdjęcie ilustracyjne) policja.pl

Dwie nastolatki nie żyją. Policja zabiera głos ws. Tajemniczych zgonów młodych dziewczyn i wskazuje, że ofiar mogło być więcej. Kluczowe będą wyniki sekcji zwłok, jednak już teraz mówi się o kilku scenariuszach tragedii. Jeden z nich zakłada zażycie nowego narkotyku.

Nie żyją dwie nastolatki, ciało drugiej znaleziono dwa dni później

Wielkopolska policja potwierdziła, że w krótkim odstępie czasu zginęły dwie nastolatki. Ciało jednej z nich znaleziono w mieszkaniu. 11 listopada w podpoznańskim Suchym Lesie znaleziono 16-latkę. Znajdowała się w pomieszczeniu razem z nieprzytomnym 17-latkiem. Chłopca udało się uratować, ale w przypadku dziewczyny lekarze byli bezradni.

- Dwa dni później na poznańskim Nowym Mieście w mieszkaniu została znaleziona nieprzytomna 19-latka, która trafiła do szpitala - przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Policji w rozmowie z Polsat News. W sprawach pojawia się niepokojący wątek.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok

Sprawami śmierci nastolatek zajęła się prokuratura. Śledczy wskazują, że trzeba poczekać na wyniki zleconych badań. - Istotne dla oceny tych zdarzeń będzie badanie sekcyjne, a przede wszystkim badania toksykologiczne - wyjaśnił prok. Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w rozmowie dla “Wydarzeń” Polsatu.

ZOBACZ: Dekoracja Jarmarku Bożonarodzeniowego w Poznaniu przewróciła się w tłum. Jedna osoba miała trafić do szpitala

Pojawiło się kilka hipotez na temat tego, co doprowadziło do zgonu 16-letniej dziewczyny i 19-latki znalezionej dwa dni później. Jedna z nich zakłada, że dziewczyny zażyły leki bazujące na opioidach, a więc nie tylko leki silne, ale przede wszystkim uzależniające. - Jest bardzo niewielka różnica pomiędzy dawką, która wywoła owo euforyczne odurzenie, a dawką, która może po prostu zabić - wyjaśnił toksykolog Eryk Matuszkiewicz. To jednak nie wszystkie podejrzenia, jakie mają śledczy.

Mnożą się hipotezy na temat śmierci nastolatek

Jeśli nie silne leki i fatalny w skutkach błąd, to co? Prokuratura wskazuje, iż nastolatki mogły kupić zupełnie nowy narkotyk. Nieznana substancja odurzająca mogła mieć jednak skutki uboczne, które doprowadziły do zgonu.

ZOBACZ: Wielkie problemy rekordzisty programu "Jeden z dziesięciu". Sąsiedzi zdradzili, że nie dotarł na finał

Kolejnym z rozpatrywanych scenariuszy jest możliwość kupna leków poza oficjalnymi kanałami. Preparat kupiony na czarnym rynku mógł okazać się jednak zupełnie inną substancją. Nastolatki mogły zażyć inny preparat niż zakładały. Na ten moment są to tylko hipotezy.

Źródło: polsatnews.pl