Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Owsiak wyjawił, co spotkało go na poczcie. Klient powiedział, co sądzi o WOŚP
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 23.02.2024 09:25

Owsiak wyjawił, co spotkało go na poczcie. Klient powiedział, co sądzi o WOŚP

Jurek Owsiak, Poczta Polska
Pawel Wodzynski/East News; goniec.pl

Jedna z placówek Poczty Polskiej stała się świadkiem niecodziennej wymiany zdań. Uczestniczył w niej Jurek Owsiak. Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił o wszystkim opowiedzieć, gdyż słowa nieznanego mężczyzny wywarły na nim wielkie wrażenie.

Jurek Owsiak opowiedział, co spotkało go na Poczcie Polskiej

Najnowsze słowa Jurka Owsiaka na temat Poczty Polskiej są zupełnie odmienne od tych, które padły jeszcze niedawno. Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy narzekał, że tempo, w jakim pracuje instytucja jest wręcz żółwie.

Tym razem jednak Jurek Owsiak nie skupił się na tym, jak działa Poczta Polska, a co stało się, gdy pojawił się w jednej z placówek w celu odebrania listu urzędowego. Nie zaskoczyła go kolejka, a to, co usłyszał od jednego z mężczyzn, który w niej stał.

Tragiczne odkrycie w Wielkopolsce. Nowy właściciel od razu wezwał służby

Niespodziewane słowa w kolejce na poczcie

Jurek Owsiak został błyskawicznie rozpoznany w tłumie osób czekających na poczcie. Nagle usłyszał gratulacje dotyczące WOŚP. Nieznany mężczyzna wskazał, że liczy, że Orkiestra będzie “tak grać do końca świata”.

ZOBACZ: Kary za abonament RTV. Rekordzista musi zapłacić ponad 100 tys. zł

- Ja mu dziękuję i rzucam uwagę: “A może nowa sytuacja jednak pokaże, że nie musimy grać cały czas dla ochrony zdrowia. Może się wszystko naprawi” - zrelacjonował Jurek Owsiak w swoim wpisie. 

Wówczas założyciel WOŚP usłyszał coś, czego się nie spodziewał. Nie ukrywał, iż deklaracja nieznanego mężczyzny, którego spotkał na poczcie pokazuje sens działań, nie tylko jego, ale wszystkich Polaków wrzucających swoje pieniądze do puszek wolontariuszy i licytujących kolejne aukcje charytatywne.

Mężczyzna poruszył Jurka Owsiaka swoim wyznaniem

- “Panie Jurku, tu nawet nie chodzi o pieniądze, a bardziej o to, że tak cudownie potrafimy coś wszyscy razem zrobić. Że tyle uśmiechu, że tyle braterstwa, przyjaźni. I tyle w tym koloru, że mogą nam tylko wszyscy pozazdrościć”. I pomyślałem sobie – cudownie ten pan, w sumie sąsiad, ujął całe to nasze od lat wspólne granie. Właśnie o tę radość i tworzenie wspólnoty chodzi, chyba już teraz nawet bardziej - opowiedział Jurek Owsiak.

ZOBACZ: Trudny QUIZ o WOŚP. Wiele osób nie ma o tym pojęcia, średnio zdobywają tylko 6 punktów

Założyciel WOŚP zwrócił uwagę, że po tych słowach “kolejka stała się znośna”. Jurek Owsiak dodał, że śle ogromne ukłony w stronę wszystkich ludzi, którzy podzielili się swoimi pieniędzmi w ramach ostatniego finału. Obecnie deklarowanych jest już 175 426 813 złotych.

Źródło: fb/jurek Owsiak, goniec.pl