Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Oburzony ksiądz grzmiał z ambony o kobietach. Mówił o niewłaściwych strojach
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 16.09.2023 10:34

Oburzony ksiądz grzmiał z ambony o kobietach. Mówił o niewłaściwych strojach

Ksiądz Michał Woźnicki
kadr z filmu na kanale YouTube @Wroniecka

Ksiądz Michał Woźnicki swoje chrześcijańskie posłannictwo traktuje bardzo poważnie. Z równie gorliwą surowością podczas swoich kazań atakuje różne grupy społeczne, często okraszając swoje poglądy epitetami uznawanymi za obelżywe. Tym razem kontrowersyjny kapłan poruszył temat niewłaściwych, w jego mniemaniu, strojów kobiet. To jednak nie wszystko, co go oburza. 

Ks. Michał Woźnicki obraża kolejne grupy społeczne

Ksiądz Michał Woźnicki zasłynął obraźliwymi opiniami na temat społeczności żydowskiej oraz nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym. Tolerancja, akceptacja i miłosierdzie raczej nie są fundamentami, na których stara się krzewić wiarę wśród swoich wielbicieli. 

Znany ksiądz za swoje zachowanie kilka lat temu został wydalony ze zgromadzenia salezjanów, zaś rok temu internauci byli świadkami relacji z widowiskowego eksmitowania kapłana z domu zakonnego. Te piętrzące się niedogodności nie przeszkadzają księdzu w głoszeniu słowa Bożego. Tym razem kazanie dotyczyło kobiet. Co miał im do zarzucenia?

Córka Lewandowskich przyłapała ich i zrobiła zdjęcie. Wszystko jest już jasne

Ks. Michał Woźnicki zaatakował kobiety

Ksiądz Michał Woźnicki w przypływie trudnych do pohamowania emocji wybrzmiał z ambony, co sądzi na temat kobiet, które nie ubierają się adekwatnie do kościoła. 

- Idąc na mszę świętą, zjednocz się z uczuciami Matki Najświętszej. Jako niewiasta i jako mężczyzna. Wtedy nie ma problemu jak się ubrać na mszę świętą, żeby wiadomo, że zero... seksu. Gdy jestem wierzący, to wiem, czego ma być zero, a czego ma być pełnia - wieszczył duchowny jednoznacznie kategoryzując ludzi na wiernych i niewiernych zależnie od sposobu ubierania się. 

- Musi być szacunek, dyscyplina i powaga wobec Boga, żadnej ekstrawagancji. Ważne, co zakładam i jak to nosze. Nie mam się podobać drugiej osobie, tylko Bogu - kontynuował ksiądz Michał Woźnicki, który zwrócił uwagę na kolejną kwestię dotyczącą kobiet strojących się do kościoła. 

Ks. Michał Woźnicki o kobietach w kościele

Ksiądz Michał Woźnicki o kobietach, które w niedzielę ubierają swoje najładniejsze sukienki, kupione specjalnie na kościelne uroczystości, nie ma najlepszego zdania. Jeśli panie dodatkowo skropią się perfumami, jego gniew jest jeszcze większy. 

- Miały miejsce takie sytuacje, ale nic nie mówiłem -  bohatersko orzekł na nagraniu z YouTube ksiądz, wspominając sytuacje, gdy wyczuł od kobiet różne "niewłaściwe" zapachy. 

Ksiądz Michał Woźnicki na szczęście nie jest głosem całego Kościoła Katolickiego. W marcu tego roku Watykan oskarżył go o herezje i schizmę, ponieważ nie uznał papieża Franciszka. Kościelne młyny mielą postępowanie powoli, jednak wszystko wskazuje na to, że w tym przypadku najprawdopodobniej skutecznie odsuną księdza Michała Woźnickiego od sprawowania rytuałów. 

Źródło: YouTube @Wroniecka