Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Matyszkowicz posprzątał gabinet i zdjął portret Kaczyńskiego. Symboliczny gest nowego prezesa TVP, będzie rewolucja w stacji?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 11.09.2022 21:23

Matyszkowicz posprzątał gabinet i zdjął portret Kaczyńskiego. Symboliczny gest nowego prezesa TVP, będzie rewolucja w stacji?

Nowy prezes TVP nie próżnuje, disco-polo to było dopiero początek, teraz oberwało się Jarosławowi Kaczyńskiemu
Piotr Molecki/East News

Nowy prezes TVP zaczął urządzać się w Telewizji Polskiej. Mateusz Matyszkowicz nie próżnuje, doszło nawet do tego, że portret Jarosława Kaczyńskiego zdjęty został z honorowego miejsca w gabinecie szefa TVP. Usunięcie w zapomnienie ery disco-polo było dopiero wstępem do trzęsienia ziemi?

Nowy prezes TVP chce postawić gruba kreskę na dziedzictwie Jacka Kurskiego. Telewizję Polską czeka rewolucja. Mateusz Matyszkowicz nie traci czasu i już zaczął wielkie roszady.

Krążące po korytarzach TVP plotki o zwolnieniu Jacka Kurskiego były jedynie czubkiem góry lodowej. Mateusz Matyszkowicz zabrał się za ekipę Telewizji Polskiej i odsunął niektóre osoby od pracy. Spore zmiany zaszły również w samym gabinecie prezesa TVP i szara eminencja polskiego rządu nie będzie raczej zadowolona.

Nowy prezes TVP zmienia Telewizję Polską, disco-polo to był dopiero początek

Mateusz Matyszkowicz chce się odciąć od spuścizny Jacka Kurskiego, która skupia się na gloryfikacji disco-polo i organizacji koncertów przy okazji każdego najmniejszego nawet sukcesu, czy rocznicy.

Nowy prezes TVP jednym ruchem zgasił nadzieje gwiazd disco-polo na dalsze sukcesy w telewizji publicznej. Mateusz Matyszkowicz wyciął z planu koncertu z okazji otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną artystów wykonujących skoczną muzykę.

Portal wirtualnemedia.pl ustalił, że wyrzucenie z line-upu disco-polo sprawiło, iż na koncercie organizowanym już za prezesury Mateusza Matyszkowicza zwyczajnie nie ma kto grać i ostatecznie odwołano całe wydarzenie.

Kierujący w przeszłości TVP Kultura poszedł jednak krok dalej. Dziennikarze Wirtualnych Mediów ustalili, że Mateusz Matyszkowicz odsunął od współpracy z TVP dwóch kluczowych reżyserów widowisk organizowanych wcześniej w porozumieniu z Jackiem Kurskim. Mowa Mikołaju Dobrowolskim i Robercie Klaacie.

- Będzie na pewno mniej koncertów okolicznościowych na antenach, a jeśli będą, to widzowie nie usłyszą już gwiazd disco-polo. Czy to się jakoś przełoży na oglądalność? Czas pokaże - wyznał informator w rozmowie z portem wirtualnemedia.pl.

Anonimowe źródło poruszyło jeszcze jeden intrygujący temat. Mateusz Matyszkowicz po rozgoszczeniu się w gabinecie prezesa TVP zrobił jedną rzecz, która w czasie jego prezesury może okazać się symboliczna. Jarosław Kaczyński będzie wściekły?

Nie ma Jacka Kurskiego, nie ma portretu Jarosława Kaczyńskiego

Nowy prezes TVP chce pokazać, że to koniec zapuszczania politycznych macek na ul. Woronicza? Tego nie wie nikt, ale pewne jest, że Mateusz Matyszkowicz zdecydował się na wiele mówiący gest.

Anonimowe źródło portalu wirtualnemedia.pl wskazał, że nowy prezes TVP bezwstydnie zdjął portret prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z honorowego miejsca w gabinecie szefa Telewizji Polskiej. Mateusz Matyszkowicz nie pozwolił jednak, by specjalne miejsce się zmarnowało. Informator dodał, że zamiast Jarosława Kaczyńskiego na ścianie zawisł portret Józefa Piłsudskiego.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wirtualnemedia.pl