Goniec.pl
Nowy prezes TVP nie próżnuje, disco-polo to było dopiero początek, teraz oberwało się Jarosławowi Kaczyńskiemu

Piotr Molecki/East News

Matyszkowicz posprzątał gabinet i zdjął portret Kaczyńskiego. Symboliczny gest nowego prezesa TVP, będzie rewolucja w stacji?

11 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Nowy prezes TVP zaczął urządzać się w Telewizji Polskiej. Mateusz Matyszkowicz nie próżnuje, doszło nawet do tego, że portret Jarosława Kaczyńskiego zdjęty został z honorowego miejsca w gabinecie szefa TVP. Usunięcie w zapomnienie ery disco-polo było dopiero wstępem do trzęsienia ziemi?

Nowy prezes TVP chce postawić gruba kreskę na dziedzictwie Jacka Kurskiego. Telewizję Polską czeka rewolucja. Mateusz Matyszkowicz nie traci czasu i już zaczął wielkie roszady.

15. emerytura stanie się faktem? Prezes ZUS zaskoczyła wyznaniem o dodatkowych pieniądzach dla seniorów

15. emerytura jednak wejdzie w życie? Prezes ZUS zaskoczyła wyznaniem ws. dodatkowych pieniędzy dla seniorów

CZYTAJ DALEJ

Krążące po korytarzach TVP plotki o zwolnieniu Jacka Kurskiego były jedynie czubkiem góry lodowej. Mateusz Matyszkowicz zabrał się za ekipę Telewizji Polskiej i odsunął niektóre osoby od pracy. Spore zmiany zaszły również w samym gabinecie prezesa TVP i szara eminencja polskiego rządu nie będzie raczej zadowolona.

Nowy prezes TVP zmienia Telewizję Polską, disco-polo to był dopiero początek

Mateusz Matyszkowicz chce się odciąć od spuścizny Jacka Kurskiego, która skupia się na gloryfikacji disco-polo i organizacji koncertów przy okazji każdego najmniejszego nawet sukcesu, czy rocznicy.

Nowy prezes TVP jednym ruchem zgasił nadzieje gwiazd disco-polo na dalsze sukcesy w telewizji publicznej. Mateusz Matyszkowicz wyciął z planu koncertu z okazji otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną artystów wykonujących skoczną muzykę.

Portal wirtualnemedia.pl ustalił, że wyrzucenie z line-upu disco-polo sprawiło, iż na koncercie organizowanym już za prezesury Mateusza Matyszkowicza zwyczajnie nie ma kto grać i ostatecznie odwołano całe wydarzenie.

Kierujący w przeszłości TVP Kultura poszedł jednak krok dalej. Dziennikarze Wirtualnych Mediów ustalili, że Mateusz Matyszkowicz odsunął od współpracy z TVP dwóch kluczowych reżyserów widowisk organizowanych wcześniej w porozumieniu z Jackiem Kurskim. Mowa Mikołaju Dobrowolskim i Robercie Klaacie.

- Będzie na pewno mniej koncertów okolicznościowych na antenach, a jeśli będą, to widzowie nie usłyszą już gwiazd disco-polo. Czy to się jakoś przełoży na oglądalność? Czas pokaże - wyznał informator w rozmowie z portem wirtualnemedia.pl.

Don Vasyl

Don Vasyl jest wściekły. Legendarny muzyk zarzuca nowemu prezesowi TVP dyskryminację, a nawet rasizm

CZYTAJ DALEJ

Anonimowe źródło poruszyło jeszcze jeden intrygujący temat. Mateusz Matyszkowicz po rozgoszczeniu się w gabinecie prezesa TVP zrobił jedną rzecz, która w czasie jego prezesury może okazać się symboliczna. Jarosław Kaczyński będzie wściekły?

Nie ma Jacka Kurskiego, nie ma portretu Jarosława Kaczyńskiego

Nowy prezes TVP chce pokazać, że to koniec zapuszczania politycznych macek na ul. Woronicza? Tego nie wie nikt, ale pewne jest, że Mateusz Matyszkowicz zdecydował się na wiele mówiący gest.

Anonimowe źródło portalu wirtualnemedia.pl wskazał, że nowy prezes TVP bezwstydnie zdjął portret prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z honorowego miejsca w gabinecie szefa Telewizji Polskiej. Mateusz Matyszkowicz nie pozwolił jednak, by specjalne miejsce się zmarnowało. Informator dodał, że zamiast Jarosława Kaczyńskiego na ścianie zawisł portret Józefa Piłsudskiego.

"Wiadomości" TVP i słynne już "paski" to marka sama w sobie. Fot.: screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 02.09.2022 r.

"Wiadomości" TVP w zaledwie kilka dni przeszły same siebie. Festiwal manipulacji i wpadek

"Wiadomości" TVP przechodzą same siebie od dawna. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądały słynne paski od początku września. Zaledwie kilka dni wystarczyło, by byli już pracownicy Jacka Kurskiego pokazali pełen wachlarz umiejętności w tworzeniu krótkich i chwytliwych fraz. Zgadniecie jakie tematy to konik Telewizji Polskiej?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wirtualnemedia.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poważne problemy właściciela słynnych zakładów mięsnych. Czterystu oszukanych na 23 mln zł

Czytaj więcej >