Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Nowa stacja Danuty Holeckiej ma poważne kłopoty. "Dziękujemy za sygnał"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 04.01.2024 08:21

Nowa stacja Danuty Holeckiej ma poważne kłopoty. "Dziękujemy za sygnał"

Danuta Holecka
"Dzisiaj" Telewizja Republika/@YouTube

Ostatnie dni to prawdziwa sinusoida humorów w Telewizji Republika. Stacja najpierw dzięki debiutom m.in. Michała Rachonia czy Danuty Holeckiej – prezenterów bardzo lubianych przez sympatyków poprzedniej TVP – zaliczyła wzrost oglądalności, a teraz ma poważne problemy. Wszystko przez rasistowskie komentarze o migrantach, które na antenie TV Republika padły z ust dwóch komentatorów.

Telewizja Republika w ostatnim czasie jest na czołówkach portali

W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej bardzo głośno o Telewizji Republika. Stacja po radykalnych zmianach w Telewizji Polskiej stała się prawdziwą ostoją i nowym miejscem pracy dla wielu pracowników poprzedniej TVP, m.in. Danuty Holeckiej, która zadebiutowała w roli prowadzącej serwis informacyjny "Dzisiaj", czy Michała Rachonia, który został nawet nowym dyrektorem programowym stacji. Sympatycy dawnej TVP gwarantują Republice wysoką oglądalność, chcąc zobaczyć swoich ulubieńców ponownie na antenie.

O Telewizji Republika jednak również głośno w ostatnim czasie ze względu na skandaliczne słowa, które padły na jej antenie z ust Jana Pietrzaka, który powiedział, jak to określił "okrutny żart" z nielegalnymi migrantami. - Mamy baraki dla imigrantów: w Auschwitz, w Majdanku, w Treblince, w Stutthofie. Mamy dużo baraków zbudowanych przez Niemców i tam będziemy zatrzymywać tych imigrantów wpychanych nam nielegalnie przez Niemców - mówił.

Niezręczna sytuacja w studiu TVP Info. Gościni się nie hamowała, prowadzący musiał reagować

Telewizja Republika ma kłopoty. Odchodzą reklamodawcy

Teraz nowa stacja Holeckiej i Rachonia ma poważne problemy. W związku ze wspomnianymi skandalicznymi wypowiedziami na antenie Telewizji Republika ze stacji wycofało się dwóch reklamodawców. Pewna internautka zauważyła, że w Telewizji Republika, która jak określiła - "propaguje: homofobię, rasizm i ksenofobię" - reklamuje się m.in. szwedzka firma IKEA. Spółka bardzo szybko odniosła się do tego wpisu.

"Dziękujemy za sygnał. Sprawdziliśmy z domem mediowym Wavemaker, który w naszym imieniu odpowiada za zakup czasu reklamowego w mediach. Okazało się, że TV Republika od niedawna jest częścią pakietu stacji tematycznych, oferowanych przez Polsat. Pakiet kupuje się w całości, zatem nie byliśmy świadomi zmiany oferty. Od jutra nie będzie już naszych reklam w TV Republika" - czytamy.

IKEA poinformowała, że nie będzie już zamieszczać swoich reklam w Telewizji Republika. Stacja nie pozostała dłużna i wezwała do bojkotu szwedzkiej firmy. W akcję włączyła się nawet europoseł PiS Beata Mazurek, która napisała: "Dziękuję za ten wpis. Zatem u was też nic już nie kupujemy". Dodała również hasztag: #niekupujęwikea.

Telewizja Republika traci kolejnego reklamodawcę

To jednak nie koniec kłopotów Telewizji Republika. Stacja straciła również kolejnego reklamodawcę - mBank. Wszystko za sprawą innej skandalicznej wypowiedzi na antenie. Jej autorem tym razem Marek Król. - Należy im założyć czipy tak, jak się pieskom zakłada, a tańsze jest oczywiście numery na lewej ręce wytatuować - mówił na antenie Telewizji Republika w kontekście migrantów. Kolejna internautka oznaczyła mBank w związku ze skandaliczną wypowiedzią Króla. "Sponsorujecie nazistowski, zakazany w Polsce i ścigany z urzędu przekaz. Czy na pewno chcecie być z tym kojarzeni?" - napisała. 

"Nie wspieramy działań tej stacji, dlatego wstrzymaliśmy emisję reklam" - odpowiedzieli jej przedstawiciele banku.

"Nie tylko reklamodawcy powinni zainteresować się tą stacją, pod tym kątem tego, czy chcą być z nią identyfikowani, ale też KRRiT oraz Prokuratura! Tutaj też chyba kolejny chętny, aby razem z Pietrzakiem zajęła się nim się Prokuratura" - napisał z kolei senator PO Adam Szejnfeld.