Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Niż Niklas przyniesie fatalne załamanie pogody. Do Polaków wysłano alerty RCB
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 22.11.2023 19:41

Niż Niklas przyniesie fatalne załamanie pogody. Do Polaków wysłano alerty RCB

śnieg pogoda alert RCB
Unsplash.com/ Josh Hild

Alerty RCB trafiły do Polaków. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa potwierdza niepokojące doniesienia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niż Niklas mocno namiesza w pogodzie i trzeba się na to przygotować. Będzie niebezpiecznie.

Zrobi się niebezpiecznie, Polacy dostali alert RCB

Pogoda w najbliższym czasie będzie dla wszystkich sporym wyzwaniem. Do Polski wdziera się niż Niklas. Przyniesie ze sobą załamanie pogody, które realnie zagrozi bezpieczeństwu wielu osób.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa po przeanalizowaniu danych zdecydowało się na wysłanie alertu RCB do mieszkańców aż sześciu województw. Na jakie warunki trzeba się przygotować?

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

IMGW ostrzega przed niżem Niklas, przyniesie prawdziwe załamanie pogody

IMGW ostrzega przed niżem, który zmierza do Polski. W czwartek 23 listopada pogoda drastycznie się zmieni. - Jutro władanie nad krajem przejmie Niklas, niż z ośrodkami nad Skandynawią i Morzem Norweskim. Do południa jego ciepły front atmosferyczny bardzo szybko przewędruje z północnego zachodu na południowy wschód - czytamy w komunikacie synoptyków.

ZOBACZ: Awantura i bójka dwóch klientek w sklepie. Zaczęły okładać się papierem do pakowania prezentów

Alert RCB nie trafił do Polaków przypadkowo. Lista przewidywanych zjawisk pogodowych oraz ich intensywność jest wręcz niebezpieczna. - Na froncie można spodziewać się w kolejności opadów mokrego śniegu, przechodzącego w opady śniegu z deszczem i samego deszczu. Po południu kolejny front tym razem już chłodny zacznie nasuwać się nad obszar kraju. Za tym frontem napłynie chłodniejsze powietrze - przekazali meteorolodzy IMGW. Kto będzie najbardziej narażony na niebezpieczną pogodę? 

Alert RCB trafił do Polaków, będzie niebezpiecznie

Alert RCB ujawnia, że chociaż alerty IMGW obowiązują w praktycznie całym kraju, to w niektórych regionach pogoda będzie wyjątkowo nieprzyjemna. Marznące opady i gołoledź szczególnie dotkną mieszkańców województw: podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, a także części kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego oraz zachodniopomorskiego.

ZOBACZ: Tak wygląda grób syna Grzegorza Borysa. Poruszający widok

- Uwaga! Dziś w nocy i jutro (22/23.11) opady marznącego deszczu i gołoledź. Uważaj na drodze i chodniku. Możliwe utrudnienia komunikacyjne - brzmi alert RCB, który wysłany został w związku z nadciągającym niżem Niklasem.

Kolejny alert RCB dotyczy porywistego wiatru. - Uwaga! Dziś w nocy i jutro (22/23.11) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - taką wiadomość przeczytali na swoich telefonach mieszkańcy północnych powiatów województw: pomorskiego oraz zachodniopomorskiego.

Źródło: imgw, rcb