Polsat Żródło: Wikimedia Commons CC0, autor: Serecki

Nikt nie wiedział, że walczy z ciężką chorobą. Szczere wyznanie Hanny Żudziewicz

Sześć występów w „Tańcu z gwiazdami”, w tym zwycięstwo w 2016 roku. Takim bilansem w show Polsatu może pochwalić się tancerka Hanna Żudziewicz. Widzowie nie mieli pojęcia, że młoda kobieta musiała walczyć z bardzo ciężką chorobą, jaką jest anoreksja.

Tancerka zdecydowała się na kilka szczerych słów z okazji zbliżającego się światowego dnia walki z anoreksją. Niestety, Hanna Żudziewicz przekonała się na własnej skórze, jak ciężko jest zwalczyć tę chorobę.

- Nigdy nic nie pisałam na ten temat, ale problemy z zaburzeniami odżywiania już dawno za mną i teraz chce się podzielić swoimi przemyśleniami. Ocenianie innych ludzi, przychodzi większości z NAS bardzo łatwo. Szczególnie teraz w czasach mediów społecznościowych. "Przecież nic złego nie mówię, wyrażam tylko opinię, mam prawo". Mnie takich pare opinii doprowadziło do paru bardzo trudnych lat - zdradziła na swoim Instagramie.

Uczestniczka „Tańca z gwiazdami” walczyła z anoreksją

Uczestniczka show Polsatu przyznała, że anoreksja bardzo mocno wyniszcza psychikę, ponieważ sprawia, że postrzeganie samego siebie jest bardzo zaburzone. Jak sama to określiła, patrząc w lustro nie była w stanie znieść widoku.

- To okropne uczucie kiedy nie możesz patrzeć na swoje odbicie w lustrze, nienawidzisz siebie i głodzisz się myśląc, że w ten sposób będziesz lepszy, bardziej akceptowany. Zaburzenia odżywiania to przede wszystkim choroba głowy. Choroba trudna i niestety dla niektórych śmiertelna - czytamy dalej w jej wpisie.

Cena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCzytaj dalej

Tancerka zaapelowała o to, aby uważać na sposób, w jaki oceniamy innych ludzi. To, co dla jednych okaże się niewinnym komentarzem, może być dla drugich kolejnym krokiem w kierunku poważnych zaburzeń.

- Pisząc ten post, chciałam tylko zwrócić uwagę na to, że czasami lepiej "nie wygłaszać swojej opinii", bo ona może na prawdę komuś zaszkodzić. A dla dziewczyn, które nie akceptują siebie, chciałam napisać, że żadna waga nie sprawi, że będziecie czuć się lepiej. Jedyne co trzeba poprawić to myślenie - zaapelowała.

Według danych rządowych szacuje się, że w naszym kraju na anoreksję może cierpieć nawet 0,8–1,8 proc. populacji dziewczyn, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia. Anoreksja dotyczy również mężczyzn, ale w zdecydowanie mniejszym stopniu.

Ważne jest, aby pamiętać, że zaburzenia odżywiania powinna przebiegać na wielu etapach, ale każdy z nich musi być koordynowany przez odpowiedniego specjalistę. Niezbędna jest pomoc m.in. dietetyka, psychoterapeuty, lekarza pierwszego kontaktu czy pielęgniarki.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt24.pl

Następny artykuł