Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nieznany obiekt miał spaść w polskiej miejscowości. Trwa akcja służb
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 04.03.2024 12:38

Nieznany obiekt miał spaść w polskiej miejscowości. Trwa akcja służb

Policyjny kogut
fot. Marek BAZAK/East News

Jak przekazał “Fakt”, w okolicach Miłakowa znajdującego się w województwie warmińsko-mazurskim, miał spaść na pole nieznany obiekt. Prokuratura w Elblągu ujawniła nowe informacje na temat zdarzenia. Na miejscu bardzo szybko zaroiło się od służb. 

Nieznany obiekt wojskowy spadł na pole

“Fakt” podaje, że w poniedziałek 4 marca na pole w okolicach Miłakowa (woj. warmińsko-mazurskie) spadł nieznany obiekt - najprawdopodobniej mógł to być balon meteorologiczny.

Mamy informację, że jakiś obiekt był na polach. Policjanci zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu służb. Po więcej informacji odsyłam do rzecznika prasowego Wojska Polskiego w Elblągu -  powiedziała w rozmowie z “Faktem” sierż. Paulina Śliwińska z Komendy Powiatowej w Ostródzie.

Sondaż Gońca: 70 proc. Polaków popiera strajk rolników

Nieznany obiekt spadł na pole w okolicach Miłakowa

“Fakt” przekazał następnie, ponownie powołując się na słowa rzecznika 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, że policjanci zabezpieczyli teren do czasu przybycia na miejsce służb.

Następnie mjr Magdalena Kościńska wyjaśniła, że sprawą zajmuje się policja i prokuratura, zaś wojsko nie ma z dana sytuacją nic wspólnego. Podkreśliła jednocześnie, że jest to sprawa cywilna, a nie wojskowa.

Nieznany obiekt spadł na pole znajdujące się w woj. warmińsko-mazurskim

Prok. Ewa Ziębka z Prokuratury Okręgowej w Elblągu w rozmowie z “Faktem” potwierdziła doniesienia o obiekcie, który spadł na pole w okolicach Miłakowa w woj. warmińsko-mazurskim. Przekazała, że najprawdopodobniej był to balon meteorologiczny.

Rzeczywiście koło Morąga zabezpieczono nieznany obiekt. Na miejscu pracowali funkcjonariusze ABW, żandarmeria oraz policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to balon meteorologiczny. Został on zabezpieczony i zostanie poddany dalszym badaniom - cytuje “Fakt”.

Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiego w rozmowie z “PAP” przekazał, że policjanci zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców wsi o tym, że w pobliżu jego posesji wylądował nieznany przedmiot. Wspomniał również, że będą trwały działania wyjaśniające, mające na celu ustalenie, co to dokładnie za obiekt i skąd przyleciał. Wyjaśnił również, że podobnych zdarzeń z balonami meteorologicznymi w okolicy zanotowano już wiele.