Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Król Karol III witał się z tłumem, nagle poddana rzuciła mu się na szyję. Nagranie hitem sieci
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 10.09.2022 21:34

Król Karol III witał się z tłumem, nagle poddana rzuciła mu się na szyję. Nagranie hitem sieci

Po przybyciu do Pałacu Buckingham nowy król spotkał się z salwą braw i masą pocłunków.
YUI MOK/AFP/East News

Podczas pierwszej wizyty w Pałacu Buckingham, nowy król spotkał się z salwą braw i gorącymi uściskami. Jedna z przybyłych na miejsce kobiet wykorzystała chwilę nieuwagi ochrony i pocałowała króla w usta. Monarcha zachował jednak stoicki spokój.

Niespodziewany pocałunek z tłumu

Nowy król zaskoczył wszystkich zgromadzonych przed Pałacem Buckingham i po zatrzymaniu samochodu wysiadł z niego, podchodząc do pobudzonego tłumu.

- Niech cię Bóg błogosławi, Karolu! - Boże chroń króla! - skandowano entuzjastycznie po zobaczeniu nowego władcy, który zmierzał w kierunku zebranych obywateli, wyciągając do nich dłonie - Myślę, że to była bardzo mądra decyzja. Nie wiedzieliśmy, czy samochód się zatrzyma, czy wjedzie prosto do pałacu - relacjonował dziennikarz ITV News. Kiedy monarcha podążał wzdłuż linii wytyczonej przez poddanych, nagle jedna z przybyłych kobiet schwyciła monarchę za policzek i skradła mu całusa.

Umarł król, niech żyje król!

Poza wielkim entuzjazmem towarzyszącym pierwszym chwilom nowego króla, zarówno tłum jak i monarcha oddali cześć zmarłej Elżbiecie II. Karol III wraz z małżonką zmierzając do pałacu minął złożone pod bramą kwiaty, które przynieśli zebrani ku pamięci zmarłej królowej.

Jutro o godzinie 11:00 polskiego czasu odbyło się Posiedzenie Rady Akcesyjnej, która symbolicznie proklamowała Karola III jako nowego monarchę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Podczas proklamacji, zgodnie z protokołem, flagi zostały na godzinę podniesione na pełną wysokość masztu, po czym powróciły do połowy skali.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: onet.pl