Goniec.pl
ALEXEY DRUZHININ/AFP/East News

ALEXEY DRUZHININ/AFP/East News

Rosja chce zorganizować Mistrzostwa Europy. Padły zaskakujące deklaracje

23 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Rosja nic nie robi sobie z sankcji oraz wykluczenia z kolejnych rozrywek sportowych? Wszystko na to wskazuje, gdyż Rosyjski Związek Piłki Nożnej potwierdził, iż chce zorganizować Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Termin składania wniosków kandydatów mija 23 marca.

NAJLEPSZE TELEFONY W NEONET! ZOBACZ NAJNOWSZE MODELE TANIEJ!!!!

Niebywała decyzja Rosji mimo wykluczenia przez FIFA i UEFA. Na biurku wśród zgłoszeń kandydatów chcących zorganizować nadchodzące Mistrzostwa Europy w piłce nożnej znajdzie się najprawdopodobniej podanie Federacji Rosyjskiej.

Władimir Putin podjął decyzję, zmienia formę płatności za rosyjski gaz ziemny

"Podjąłem decyzję". Władimir Putin ogłosił zmianę dotyczącą płatności za gaz ziemny z Rosji

CZYTAJ DALEJ

Rosja chce zorganizować Euro

Wiadomości na temat planów Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej zostały ujawnione przez serwis Sportexpress.ru. Planem rosyjskich działaczy sportowych jest otrzymanie miana gospodarza jednego z dwóch nadchodzących Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

SMARTFONY REALME DO 300 ZŁ TANIEJ. TYLKO W NEONET

- Chcemy być gospodarzem Euro w 2028 lub 2032 roku - przekazał Roman Anochin, członek Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (RFU). W poniedziałek zwołano specjalne zebranie, gdzie RFU nie bacząc na wykluczenie przez federacje piłkarskie wprowadziło szereg zmian.

Ważne zmiany w rosyjskiej piłce nożnej, decyzje już zapadły

W poniedziałek 21 marca odbyło się specjalne spotkanie komitetu wykonawczego Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (RFU). Obecna sytuacja sprawiła, iż działacze zdecydowali o konieczności wprowadzenia zmian.

Jak relacjonuje portal Sportexpress.ru, komitet zdecydował, że w kadrach klubów ograniczona musi zostać liczba obcokrajowców. Najnowsze zmiany pozwalają na zatrudnienie jedynie trzynastu osób spoza Rosji.

Dodatkowo ekstraklasa Federacji Rosyjskiej zostaje powiększona. Od teraz w rozgrywkach brać udział będzie nie 16 a aż 18 zespołów. Prowadzenie polityki sportowej oraz metoda udawania, iż wykluczanie przez FIFA i UEFA nie miało miejsca, pokazuje stosunek Rosji do nakładanych sankcji.

Andrzej Duda porównał Rosję do III Rzeszy

Andrzej Duda widzi analogię w działaniach Rosji. Padło mocne porównanie historyczne

CZYTAJ DALEJ

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej odbędą się w objętej sankcjami Rosji?

Termin składania wniosków o przyznanie prawa do organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej mija 23 marca. Wszystko wskazuje, że Rosja dołączyła do państw, które chcą zostać gospodarzami piłkarskiego widowiska.

Chociaż szanse na przyznanie Federacji Rosyjskiej prawa do organizowania Euro są praktycznie zerowe, to w przypadku, gdyby Rosja pokonała kandydatury Irlandii oraz Wielkiej Brytanii, większość krajów uprawnionych do brania udział w imprezie zdecydowałaby się ją zbojkotować.

W barażach na ten krok zdecydowała się nie tylko Polska, ale również Dania, Anglia, Francja, Szwecja oraz Czechy. Najbliższe Mistrzostwa Europy odbędą się w Niemczech za dwa lata, w 2024 r.

Tak żyje zaskoczona sankcjami Liza Pieskowa, córka Dmitrija Pieskowa, czyli rzecznika Kremla, który od ponad 20 lat współpracuje z Władimirem Putinem

Córka rzecznika Kremla przekroczyła wszelkie granice. Zdjęcia rozwiewają wątpliwości

Córka rzecznika Kremla poskarżyła się na objęcie jej sankcjami. Jest zła, gdyż "kocha podróżować". Oto jak wygląda życie córki oligarchy i jednego z najbliższych współpracowników Władimira Putina. Wystawne bale, kariera w Parlamencie Europejskim, drogie restauracje i luksusowe wycieczki. Współczesna księżniczka? Fot. AFP PHOTO / POOL / MAXIM SHEMETOV; Instagram.com/lisa_peskova

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: sport.tvp.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Iberion

Wiadomości

Ważne informacje o emeryturach i 500 plus przed świętami. Prezes ZUS potwierdza

Czytaj więcej >
Fb/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu

Wiadomości

Śląskie: Przyczepa wypięła się z tira i uderzyła w osobówkę. Nie żyją 3 osoby

Czytaj więcej >
Czy Robert Lewandowski zdoła przekonać Mateusza Morawieckiego do swoich racji? Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; Lan Hongguang/Xinhua News/East News

Wiadomości

Pilne spotkanie Mateusza Morawieckiego z Robertem Lewandowskim. Chodzi o wielkie pieniądze

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Bronisław Komorowski uderza w Jarosława Kaczyńskiego. Padły mocne słowa

Czytaj więcej >
Pixabay/kisistvan77

Wiadomości

Kraków. Wierni otrzymali listy na kolędę. "To ukazuje skalę upadku"

Czytaj więcej >
Reprezentacji Polski

Wiadomości

Katar 2022. Polscy piłkarze wrócili z mundialu. Zaskakujące zachowanie na lotnisku

Czytaj więcej >