Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rosja chce zorganizować Mistrzostwa Europy. Padły zaskakujące deklaracje
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 23.03.2022 20:17

Rosja chce zorganizować Mistrzostwa Europy. Padły zaskakujące deklaracje

Putin
ALEXEY DRUZHININ/AFP/East News

Rosja nic nie robi sobie z sankcji oraz wykluczenia z kolejnych rozrywek sportowych? Wszystko na to wskazuje, gdyż Rosyjski Związek Piłki Nożnej potwierdził, iż chce zorganizować Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Termin składania wniosków kandydatów mija 23 marca.

Niebywała decyzja Rosji mimo wykluczenia przez FIFA i UEFA. Na biurku wśród zgłoszeń kandydatów chcących zorganizować nadchodzące Mistrzostwa Europy w piłce nożnej znajdzie się najprawdopodobniej podanie Federacji Rosyjskiej.

Rosja chce zorganizować Euro

Wiadomości na temat planów Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej zostały ujawnione przez serwis Sportexpress.ru. Planem rosyjskich działaczy sportowych jest otrzymanie miana gospodarza jednego z dwóch nadchodzących Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

- Chcemy być gospodarzem Euro w 2028 lub 2032 roku - przekazał Roman Anochin, członek Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (RFU). W poniedziałek zwołano specjalne zebranie, gdzie RFU nie bacząc na wykluczenie przez federacje piłkarskie wprowadziło szereg zmian.

Ważne zmiany w rosyjskiej piłce nożnej, decyzje już zapadły

W poniedziałek 21 marca odbyło się specjalne spotkanie komitetu wykonawczego Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (RFU). Obecna sytuacja sprawiła, iż działacze zdecydowali o konieczności wprowadzenia zmian.

Jak relacjonuje portal Sportexpress.ru, komitet zdecydował, że w kadrach klubów ograniczona musi zostać liczba obcokrajowców. Najnowsze zmiany pozwalają na zatrudnienie jedynie trzynastu osób spoza Rosji.

Dodatkowo ekstraklasa Federacji Rosyjskiej zostaje powiększona. Od teraz w rozgrywkach brać udział będzie nie 16 a aż 18 zespołów. Prowadzenie polityki sportowej oraz metoda udawania, iż wykluczanie przez FIFA i UEFA nie miało miejsca, pokazuje stosunek Rosji do nakładanych sankcji.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej odbędą się w objętej sankcjami Rosji?

Termin składania wniosków o przyznanie prawa do organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej mija 23 marca. Wszystko wskazuje, że Rosja dołączyła do państw, które chcą zostać gospodarzami piłkarskiego widowiska.

Chociaż szanse na przyznanie Federacji Rosyjskiej prawa do organizowania Euro są praktycznie zerowe, to w przypadku, gdyby Rosja pokonała kandydatury Irlandii oraz Wielkiej Brytanii, większość krajów uprawnionych do brania udział w imprezie zdecydowałaby się ją zbojkotować.

W barażach na ten krok zdecydowała się nie tylko Polska, ale również Dania, Anglia, Francja, Szwecja oraz Czechy. Najbliższe Mistrzostwa Europy odbędą się w Niemczech za dwa lata, w 2024 r.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: sport.tvp.pl