Goniec.pl
Iberion materiały własne

goniec.pl

Nie żyje ppłk Artur Filipowicz

5 Lutego 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Zmarł podpułkownik Artur Filipowicz. Oficer i dowódca sił zbrojnych spędził ostatnie święta Bożego Narodzenia na służbie przy granicy polsko-białoruskiej. Smutne wieści o śmierci zasłużonego żołnierza przekazał rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej.

Współpracownicy wspominają zmarłego żołnierza w ciepłych słowach. Pod postem informującym o jego śmierci pojawiło się ponad 160 komentarzy od poruszonych żołnierzy i zwykłych internautów.

Nie żyje prof. Jerzy Osiatyński, były minister finansów

W piątek zmarł prof. Jerzy Osiatyński. Były minister finansów miał 81 lat

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje ppłk Artur Filipowicz. Stawiał na kontakt z ludźmi

Ppłk Artur Filipowicz zmarł w czwartek 3 lutego 2022 r. Oficjalnie powód śmierci nie jest znany. Rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej napisał na Facebooku, że dowódca zmarł nagle.

Ppłk Artur Filipowicz był doświadczonym oficerem, od dawna związanym z Ziemią Lubuską. Pracował jako dowódca 151 batalionu lekkiej piechoty w Skwierzynie, który wchodzi w skład 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

We wpisie rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej zaznaczył, że dla ppłk Artura Filipowicza priorytetem był kontakt z ludźmi. "Zawsze powtarzał swoim żołnierzom, że wypowiadając słowa roty przysięgi wojskowej: "Ja Żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam"! - to trzeba zachowywać się, jak trzeba", czytamy w pożegnalnym poście.

Oficer starał się nieustannie motywować żołnierzy, aby sami dbali o własny rozwój. Stawiał przed nimi mnóstwo wyzwań, ale rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej podkreślił, że wiele wymagał "przede wszystkim od siebie". 

Ostatnie święta Bożego Narodzenia ppłk Artur Filipowicz spędził wraz z innymi żołnierzami na służbie przy granicy polsko-białoruskiej. Wszystko z powodu kryzysu migracyjnego, który przez kilka miesięcy był głównym tematem w Polsce. O jednej z dużych prób szturmu na polską granicę można przeczytać w tym artykule.

BLAWICKI PIOTR/East News / www.instagram.com/zorakorolyov / EAST NEWS / pixabay.com/pixel2013

Aż trudno uwierzyć, że ich z nami nie ma. Gwiazdy, które odeszły w 2021 roku

W 2021 roku Polacy opłakiwali śmierć wielu wybitnych postaci, a w szczególności artystów, którzy na zawsze zapisali się w historii kultury kraju i pamięci swoich fanów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy pożegnaliśmy m.in. piosenkarza Krzysztofa Krawczyka, a także dziennikarza Kamila Durczoka i aktora Wiesława Gołasa. Oto galeria gwiazd, które odeszły w tym roku.

Zobacz galerię >

Poruszające komentarze od współpracowników. "Stworzył z żołnierzami batalion-dom"

Pod koniec wpisu rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej przekazał wyrazy współczucia dla żony i syna zmarłego oficera. Do kondolencji przyłączyły się 163 osoby, które skomentowały post na Facebooku.

Wśród nich nie brakuje wpisów od współpracowników ppłk Artura Filipowicza. "Swoich się nie zostawia. Miałam okazję przekonać się, jak wiele znaczą te słowa z ust Pana Pułkownika. Ogromna strata", czytamy w jednym z nich.

Inna użytkowniczka przyznała, że spędziła z ppłk Arturem Filipowiczem dwa lata na wspólnej służbie. "Stworzył ze swoimi żołnierzami coś pięknego… batalion-dom", czytamy w jej komentarzu. 

Swoimi wspomnieniami podzieliła się także inna internautka, która nie miała okazji pracować z oficerem zbyt długo. "Choć gościnnie w jego batalionie zawsze jak sam mawiał "u mnie czujecie się jak u siebie" i tak było. Nie raz udowodnił, że swoich nie zostawia", czytamy na Facebooku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook

Maria GlinkaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

Policja

Wiadomości

Końskie: Zwłoki młodego mężczyzny leżały tuż przy drodze. Policja zatrzymała aż trzech podejrzanych

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Co dalej z 14. emeryturą? Mateusz Morawiecki zabrał głos w tej sprawie, szef rządu podjął już decyzję

Czytaj więcej >
Fb/OSP KSRG Gniechowice

Wiadomości

Koszmar na Dolnym Śląsku, mercedes zderzył się z potężnym traktorem. Kierowca osobówki nie miał żadnych szans

Czytaj więcej >
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News/slaska.policja.gov.pl

Wiadomości

Kuzyn Jacka Jaworka zdradził, co mogło doprowadzić do tragedii w Borowcach. "Na początku żyli jak w sielance"

Czytaj więcej >
fot. Facebook / Policja Lubelska

Wiadomości

Lubartów. Chciał przeskoczyć przez szlaban. Cały internet się śmieje, a policja szuka "akrobaty"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Jarosław Kaczyński ma zaskakującą propozycję. Chce zmienić sposób liczenia głosów

Czytaj więcej >